Zasłyszane – Zasłyszane. Wystawa komiksu Łukasza Turka.

Zasłyszane – Zasłyszane. Wystawa komiksu Łukasza Turka.
Do końca marca w Galerii Sztuki „Siedlisko” oglądać można wystawę komiksu „Zasłyszane - Zesłyszane” Łukasza Turka. To pierwsza ekspozycja artysty, którego inspiruje ta forma sztuki oraz dziecięca twórczość artystyczna.

Łukasz Turek zainspirowany jest komiksem i plakatem. To miłośnik tej formy sztuki. Najbardziej pociąga go estetyka dziecięca, która – wbrew pozorom - nie jest łatwa do naśladowania. Zaprezentowane na wystawie prace powstały około rok temu. - "Są to moje pierwsze kroki w technice akrylowej. Inspiruje się Krynicą, od innej strony niż śnieg czy wody mineralne. – czyli niestereotypowo”. - mówi.  Na planszy znajduje się między innymi Nikifor na okładce Time, na innej są „Krynickie mamy”. Za pomocą komiksów można przecież również promować miasto.
   Pierwsza praca Łukasza Turka, będąca próbą naśladowania rysunku dziecka – to „Rodzina pana Szenka”. Wiązało się to z warsztatami prowadzonymi przez niego w Centrum Kultury. Wtedy właśnie okazało się, że zafascynowały go rysunki dzieci. Wernisaż wystawy "Zasłyszane - Zesłyszane", na który zaprosiło krynickie Centrum Kultury odbył się 13 marca.

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica