Teatr Studio K. – zainaugurował pierwszy sezon działalności.

Teatr Studio K. – zainaugurował pierwszy sezon działalności.
W Krynicy – Zdroju powstał Teatr Studio K. Nie ma jeszcze budynku ani stałego składu aktorskiego, ale już wystawił pierwszy spektakl. „Mąż mojej żony” chorwackiego autora Miro Gavrana w reżyserii Jerzego Króla (12 marca) zainaugurował w sądeckim MCK Sokół pierwszy sezon działalności placówki.

„Mąż mojej żony” to tragikomiczna opowieść o dwóch mężczyznach, którzy byli sobie obcy. Do czasu, kiedy dowiedzieli się, że łączy ich wspólna małżonka. To dość niezwykłe zdarzenie. Takiej sytuacji trudno sprostać na trzeźwo. Wraz z ilością wychylanych kieliszków, z wrogów bohaterowie sztuki stają się swoimi powiernikami. Główne role w spektaklu zagrali młodzi aktorzy Bartosz Dermont i Saniwoj Król. - "Ta sztuka jest małoobsadowa, nie wymaga dużych nakładów scenograficznych. Przed teatrem stawiamy cel docierania do szkół. - tłumaczy dyrektor Jerzy Król, współzałożyciel teatru.
   W najbliższym czasie będzie można zobaczyć “Emigrantów” Sławomira Mrożka, a także spektakl oparty na tekstach Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Będzie to monodram „ Czas to Miłość..”. Ponadto twórcy Teatru K zaplanowali spektakle dla dzieci, a także edukację teatralną młodzieży szkół podstawowych i średnich.

Małgorzata Kareńska


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica