Sakralne muzykowanie Mietka Szcześniaka, wokalisty i kompozytora.

Sakralne muzykowanie Mietka Szcześniaka, wokalisty i kompozytora.
16 sierpnia (piątek) w Kościele Zdrojowym wystąpił jeden z najbardziej intrygujących męskich głosów w Polsce. Dla wokalisty Mietka Szcześniaka – muzyka to największa miłość. Jest ceniony za dynamikę i energię oraz pozytywny przekaz, a także liryzm trafiający do serc słuchaczy. Jego silny tembr głosu zatrząsł murami krynickiej świątyni.

- "Serdecznie witam wszystkich, którzy się tak licznie zgromadzili. Dziękuję za to, że w ramach Festiwalu im. Jana Kiepury odbywają się koncerty sakralne". – powiedział na wstępie Bogusław Skotarek, proboszcz parafii Wniebowzięcie NMP.
    Mietek Szcześniak – wokalista urodzony w Kaliszu, będąc nastolatkiem śpiewał w tamtejszym Kościele pw. Opatrzności Bożej. Okraszał Msze Święte i urzekał swym śpiewem wiernych. Potem był Festiwal Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze i konkurs piosenki w Opolu, gdzie w 1985 roku za wykonanie utworu "Przyszli o zmroku" otrzymał główną nagrodę im. Anny Jantar.
    Wokalista mógłby robić wielką karierę i błyszczeć na salonach. Jednak on preferuje zacisze i spokojną pracę nad piosenkami, które mu w duszy grają. Jego największe przeboje to „Dumka na dwa serca” (w duecie z Edytą Górniak), „Przytul mnie mocno”, „Zaczekam”, „ No co ty na to?”, „Spoza nas”, „ O niebo lepiej”, „ Twoja miłość”, czy „Kocham”. Utwory te wpisały się w kanon polskiej piosenki. Artysta wielokrotnie był nagradzany na prestiżowych festiwalach. Zdobył m.in. „Bursztynowego Słowika” na festiwalu w Sopocie, a także był laureatem Fryderyka. Na swoim koncie ma wiele nagranych płyt.

Małgorzata Kareńska


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica