Podróż zabytkowym pociągiem Doliną Popradu.

Podróż zabytkowym pociągiem Doliną Popradu.
Nagle - gwizd! Nagle - świst! Para – buch! Koła w ruch! W ramach projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej zabytkowy tabor kolejowy wjechał do Krynicy - Zdroju.
 
Historyczny skład w sobotę, 27 maja wyjechał z dworca PKP w Nowym Sączu, aby - po przejechaniu malowniczej Doliny Popradu - wjechać do Krynicy – Zdroju. Po drodze mijał Stary Sącz, Rytro, Piwniczną – Zdrój, Żegiestów, a następnie Muszynę i Powroźnik.
   Kilka lat temu turystyczne przejazdy kolejowe odbywały się okazjonalnie. W 2015 roku organizatorzy zaoferowali gościom nową atrakcję turystyczną, opartą na dziedzictwie i historii kolei w Małopolsce. Zaproponowali niezapomnianą podróż w czasie po najpiękniejszych trasach.
    Projekt „Małopolskie szlaki Turystyki Kolejowej” realizowany jest dzięki współpracy kolejarzy, miłośników kolei oraz Województwa Małopolskiego. Na przejazdy zabytkowym składem samorząd województwa małopolskiego w 2017 roku przeznaczył 400 tys. zł.
   Projekt realizowany jest w ramach konkursu Małopolska Gościnna przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Jego partnerem od 2016 roku jest PKP Cargo S.A.

(MK). fot. aut.
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica