Platynowa róża dla Tomasza Kuka.

Platynowa róża dla Tomasza Kuka.
W rocznicę śmierci Jana Kiepury, wybitnego śpiewaka operowego – 15 sierpnia (czwartek) na festiwalowej scenie zaprezentowali się tenorzy. W pierwszej edycji Bitwy Tenorów na Róże – platynowy kwiat otrzymał Tomasz Kuk. W ten sposób stał się ulubieńcem publiczności.

Jan Kiepura (1902 - 1966) był tenorem i aktorem. W okresie międzywojennym jednym z najbardziej znanych na świecie polskich artystów. Występował w salach koncertowych na całym świecie i w międzynarodowych produkcjach filmowych. Zagrał w 12 filmach muzycznych, polskich i zagranicznych, m.in. "O czym się nie myśli" (1926), "Neapol, śpiewające miasto" (1930), "Zdobyć cię muszę" (1933). Artysta był związany z Krynicą., gdzie wybudował willę "Patria", w której nakręcono pod koniec lat 30. kilka filmów.
  Wczoraj na scenie – oprócz Tomasza Kuka - zaprezentowali się również polscy tenorzy: Krystian Krzeszowiak, Rafał Bartmiński i Adam Zdunikowski. Artyści wystąpili w kilku konkurencjach w tym w duetach z sopranistkami Katarzyną Dondalską i Martą Wyłomańska, a także repertuarze znanych piosenek Jana Kiepury. Rywalizowali między sobą o uznanie publiczności. Róże były kartami do głosowania, które zbierały hostessy,  a przeliczali gospodarze wieczoru : Alicja Węgorzewska i Tomasz Kammel. Wykonawcom towarzyszyła poznańska orkiestra kameralna L 'Autunno pod dyrekcją Adama Banaszaka.
   Już dziś (16 sierpnia) w ramach 47. Festiwalu im. Jana Kiepury na scenie fani jazzu będą mieli okazję wysłuchać koncertu Leszka Możdżera wraz z zagranicznym gośćmi. Wydarzenie będzie światową prapremierą najnowszego projektu artysty. Wcześniej o godz. 16 w Kościele Zdrojowym wystąpi wokalista Mietek Szcześniak.

Małgorzata KareńskaAutor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica