Pannonica. Żywiołowe zakończenie lata w Beskidzie Sądeckim

Pannonica. Żywiołowe zakończenie lata w Beskidzie Sądeckim
Na muzyczne zakończenia lata w Barcicach niedaleko Starego Sącza zjadą fani etno – rytmów. Kroke, Megitza, Dikanda i Söndörgő. To tylko kilka gwiazd z tych, które można będzie zobaczyć od 6 do 8 września (piątek - niedziela). Rusza nowy folkowy festiwal – Pannonica.
 
- Festiwal folkowy „Pannonica” to coś więcej niż tylko żywiołowy festiwal muzyczny w formule open - air – mówi Wojciech Knapik, ze starosądeckiego „Sokoła”, organizator Festiwalu – „To miejsce multidyscyplinarnych spotkań muzyków (i innych twórców), którzy zajmują się muzyką inspirowaną tradycjami karpackimi i środkowo-wschodnioeuropejskimi”- dodaje. W ramach wieczornych koncertów zagrają polscy i zagraniczni artyści z najwyższej półki, w tym Kroke. Głosem i dźwiękami world music zaczaruje słuchaczy też Megitza, a w świat muzyki ukraińskiej i cygańskiej zabierze Angela Gaber Trio. Natomiast Beogradski Akusticni Orkestar z Serbii i grass brassowy Sokół Orkestar z Krakowa zapewnią wybuchową mieszankę tego, co najlepsze na Bałkanach! Magiczny świat Orientu zaprezentuje Dikanda, zaś etniczne klimaty z łemkowskich i bojkowskich zagród zapewni Kapela na Dobry Dzień. Oprócz wieczornych koncertów zorganizowane zostaną warsztaty muzyczne, taneczne, rękodzielnicze, owczarskie. Będą też gry terenowe, a także biesiady i degustacje wina. W sąsiedztwie wioski festiwalowej zostanie zlokalizowany przystanek redyku karpackiego – zagroda pasterska.
   Organizatorem Pannonicy jest Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu, przy współpracy Fundacji Rozwoju Ziem Górskich oraz Klubu Podróżników Trzy Żywioły.

(MK). 

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Wrota Małopolski

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica