Nowy Sącz. „Malowane Ogrody” w twórczości Marty Kuli – Ulatowskiej

Nowy Sącz.  "Malowane Ogrody" w twórczości Marty Kuli – Ulatowskiej
Do 21 kwietnia w sądeckim MCK „Sokół” oglądać można wystawę malarstwa Marty Kuli Ulatowskiej „Malowane Ogrody”. Wernisaż prac malarskich artystki zainaugurował (21 marca) X Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki "Pamiętajcie o Ogrodach". 

Marta Kula – Ulatowska zajmuje się malarstwem, ale również projektowaniem ogrodów. Wystawa jej prac zainaugurowała X Wiosenny Festiwal Artystów Piosenki Pamiętajcie o Ogrodach. - "Malarstwo zawsze mnie fascynowało i pociągało, a ogrody to takie malowanie, ale trochę inaczej. – mówi artystka. - To ożywianie pustej przestrzeni, która nabiera kształtów i barw. Która z roku na rok się zmienia. Pięknieje. To żywy obraz, który trwa. I ten żywy obraz staram się przenieść na płótno. Inaczej mówiąc, przenoszę na płótno swoje emocje i myśli, które towarzyszą mi przy procesie kreowania ogrodu” .
   Artystka posługuje się pastelami, ale także techniką akrylu. Inspiracją dla niej jest natura,  przestrzeń aranżowanego ogrodu, bogata kolorystycznie. - "Czy jestem malarką czy projektantką?" – zastanawia się. - „Nie stawiam tutaj żadnych granic, jestem jedną osobą. Projektując ogrody, czuję się malarzem, zestawiam kolory, faktury, dzielę teren kwaterami roślin, malując nadal jestem projektantem - komponuję płótno, często stosuję "perspektywę z lotu ptaka, a inspiracją jest dla mnie Natura”.
   Marta Kula – Ulatowska ukończyła Akademię Sztuk Pięknych. Jej prace prezentowano na wystawach zbiorowych i indywidualnych, w Polsce, Europie i USA. Jest członkiem ZPAP, Stowarzyszenia Pastelików Polskich i Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów.

Małgorzata Kareńska fot. aut. 

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica