MTV24.TV gratuluje :Film "Attempt on the State" - najlepszym filmem dokumentalnym na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym The International Indie Gatherimg w Cleveland (Ohio, USA)

MTV24.TV gratuluje :Film "Attempt on the State" - najlepszym filmem dokumentalnym na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym The International Indie Gatherimg w Cleveland (Ohio, USA)
MTV24.TV gratuluje !
Film dokumentalny „Zamach na Państwo” , oryginalna nazwa w jęz.angielskim - "Attempt on the State" / Investigative documentary/ - najlepszym filmem dokumentalnym, reżyserii i scenariusza Andrzeja Tarkowskiego – Kiliszewskiego, produkcji Telewizji ATV sp.z o.o. (kraj produkcji – Polska) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym pod nazwą: The International Indie Gatherimg w Cleveland (Ohio, USA) , który odbył się w dniach od 11 do 14 sierpnia 2016 r.

Film zdobył uznanie wśród jury oraz samej amerykańskiej publiczności i został nagrodzony I Nagrodą w w/w Festiwalu, a poprzednio w czerwcu 2016 r. również otrzymał I Nagrodę na Europejskim Festiwalu Filmowym Themodcon London Film Festival (w Londynie)

Film opowiada o społeczeństwie i kraju, w którym prawa człowieka są notorycznie naruszane, szerzy się działalność przestępcza wraz z korupcją wśród elit politycznych. Głównymi bohaterami filmu są Władimir Iwaszkiewicz oraz Inara De Vilkaste. Władzimir Iwaszkiewicz był prawą ręką premiera Łotwy i zarządzał Izbą Celną oraz Wydziałem ds.Zwalczania Przemytu i Korupcji na Łotwie , lecz z powodu jego skuteczności w zwalczaniu przestępczości zaczęto kierować wobec niego najpierw groźby karalne, szantażowano, doszło do porwania jego córki, a w ostateczności do zabójstwa jego adwokata oraz próby zamachu na jego życie. Obecnie główny bohater filmu przebywa w Austrii mając azyl jako uchodźca polityczny od kilku lat, natomiast jego małżonka Inara De VIlkaste bezustannie walczy o jego prawa oraz o sprawiedliwość przed Międzynarodowym Trybunałem w Strasburgu, ponieważ w swoim kraju nie może liczyć na sprawiedliwe wyroki w łotewskich sądach, które są upolitycznione i zależne od władzy miejscowej. Film został oparty na faktem i licznej zgromadzonej dokumentacji potwierdzającej przedstawione wydarzenia.

Dla Polski są to ważne zdobyte nagrody filmowe na międzynarodowej arenie, zwłaszcza, iż film został wyprodukowany przez polskiego reżysera Andrzeja Tarkowskiego-Kiliszewskiego przy udziale wielu młodych osób. Nagrania filmu trwały 3 lata i po raz pierwszy jego premiera odbyła się w dniu 14 sierpnia w USA, w Polsce natomiast film można będzie obejrzeć dopiero na początku 2017 r., jak odbędą się wszystkie festiwale filmowe, na które film został zgłoszony w ramach organizowanych konkursów, zgodnie z obowiązującymi regulaminami. Wyjątkiem jedynie będzie oficjalna projekcja filmu w gmachu europarlamentu w Brukseli w dniu 7 września 2016 r.

Do tekstu zostały dołączone - zdjęcia z Festiwalu http://theindiegathering.com/2015screenings.php

Redakcja muzyczna telewizji  MTV24.TV gratuluje  i trzyma kciuki za kolejne sukcesy .


Opracował : IK.TV RECORDS  dla  MTV24.TV
Materiał prasowy : Telewizja ATVKomentarze

2016-08-26 12:51:59 - Kinga Borowska ip:109.243.191.124
Wielkie gratulacje !
2016-08-27 19:56:56 - Kasia ip:217.99.255.143
Mega :)
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica