Kamianna. Majówka w Pasiece "Barć”

Kamianna. Majówka w Pasiece "Barć"
Emilia i Jacek Nowakowie, gospodarze pasieki „Barć” im księdza dr Henryka Ostacha w Kamiannej zaprosili pszczelarzy i osoby zaprzyjaźnione w sobotę (27) maja na majówkę. W programie znalazł się piknik i występy artystyczne.
 
Gospodarzami pasieki „Barć” im. księdza dr Henryka Ostacha w Kamiannej są Emilia i Jacek Nowakowie. Tradycyjnie od wielu lat, w ostatnią majową sobotę zapraszają oni do siebie pszczelarzy, a także wielu innych zaprzyjaźnionych gości.
  Majówkę rozpoczęło nabożeństwo w kościele parafialnym. Następnie poczty sztandarowe pszczelarzy przeszły do pasieki „Barć” , gdzie gospodarze powitali gości, a następnie wręczyli honorowe odznaczenia.
    Piknik połączony został z występami artystycznymi: dzieci z Koła Teatralnego Berest, którego opiekunem jest Mariusz Kłapacz i łabowskiego Zespołu Okazjonalnego z jego założycielem Jerzym Chronowskim, dyrektorem GOK na czele. Majówkę zakończyło błogosławieństwo św. Ambrożego.
    Kamianna to położone wśród jodłowych lasów, tętniące życiem „Królestwo Miodu”. Wioska liczy około dwustu mieszkańców, a położona jest w gminie Łabowa (Powiat Nowosądecki), pomiędzy grzbietami Czerszli i Hłoczy, które tworzą zachodnią część Beskidu Niskiego. Tutaj rozwija się ważny Ośrodek Pszczelarstwa i Światowe Centrum Apiterapii. Legenda dotycząca miejscowości sięga poprzednich wieków. Głosi, że na tej ziemi złoto będzie rodzić się na kamieniu. To miód spadziowy.

(MK). fot. aut.
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica