Joanna Kulig wyrusza na podbój Hollywood!

Joanna Kulig wyrusza na podbój Hollywood!
"Zimna wojna" (reż Paweł Pawlikowski) z Joanną Kulig święci triumfy. Produkcja wywarła ogromne wrażenie na jurorach na Festiwalu Filmów w Cannes. Nazwisko polskiej aktorki z Muszynki, która wcieliła się w postać Zuli wymieniane jest nawet do oscarowej nominacji.

Po nakręceniu "Zimnej wojny” Joanna Kulig pojechała na plan filmu Wojciecha Smarzowskiego, zagrała u Marka Koterskiego w"Siedmiu uczuciach" oraz w komedii Michała Kwiecińskiego "Miłość jest wszystkim". Obecnie Iga z "O mnie się nie martw" wyrusza na podbój USA, gdzie będzie kręcić serial "Hanna". Nagroda Oskara przyznawana jest przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej w dziedzinie filmu od 1929 roku.
    Joanna Kulig urodziła się Krynicy-Zdroju, gdzie ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia im. F. Chopina w klasie fortepianu. Mając 15 lat spróbowała swoich sił w "Szansie na sukces", muzycznym programie prowadzonym przez Wojciecha Manna. Wówczas zachwyciła interpretacją "Między ciszą a ciszą" Grzegorza Turnaua. Następnie wzięła udział w muzycznym show "Idol", gdzie zaśpiewała "Pogodę ducha" Hanny Banaszak.
10 lat temu ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Przez kilka lat była związana z krakowskim Starem Teatrem. Obecnie występuje na deskach Teatru Ateneum w Warszawie i święci triumfy w produkcjach filmowych.
 
 (MK) fot. aut. 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica