Jaka róża – taki cierń. Edyta Geppert z zespołem Vasie

Jaka róża – taki cierń. Edyta Geppert z zespołem Vasie
W ramach 50 Festiwalu im. Jana Kiepury (19 sierpnia) w Pijalni Głównej wystąpiła Edyta Geppert z zespołem „Vasie”. Na recital artystki złożyły się utwory pochodzące z jej albumów.

Edyta Geppert – jak wyznaje - śpiewała odkąd pamięta. Jednak na scenie, po raz pierwszy szerszej publiczności zaprezentowała się w 1984 roku. Wystąpiła wtedy na V Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, zdobywając pierwszą nagrodę oraz na XXI Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie została laureatką Grand Prix.
    Edyta Geppert śpiewa przede wszystkim spokojne i nastrojowe piosenki. Jednak w jej repertuarze znajdują się też utwory dramatyczne i kabaretowe, country oraz rap. „Jaka róża taki cierń”, „Och, życie kocham cię nad życie” i „Idź swoją drogą” weszły do klasyki gatunku piosenki poetyckiej (poezji śpiewanej). Chociaż sama artystka tych klasyfikacji nie lubi. Swój repertuar dobiera bardzo starannie. Teksty do jej piosenek napisali znani autorzy w tym, Jacek Cygan, Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka i inni.
     Artystce obecnie towarzyszą nie tylko muzycy stale współpracujący z nią - Piotr Matuszczyk (fortepian) oraz Jerzy Szarecki (trąbka), ale także zespół „Vasie” w składzie: Marcin Maroszek, Bartosz Pydynkowski, Maciej Regulski. Organizatorem 50. Festiwalu im Jana Kiepury jest Urząd Miasta i Centrum Kultury w Krynicy – Zdroju. Patronat Honorowy Prezydent RP.

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica