Finał Dnia Liczby Pi. Koncerty Butterfly Crew i Zero Alpa.

Finał Dnia Liczby Pi. Koncerty Butterfly Crew i Zero Alpa.
Parę dni temu na tablicach ogłoszeń Agenci Pi porozwieszali słynną liczbę 3, 14. Trzeba było ją odszukać, zrobić zdjęcie i przysłać na adres Centrum Kultury. Dzisiaj (21 marca), w dniu wagarowicza na Deptaku odbył się Wielki Finał konkursu, któremu towarzyszyły koncerty Butterfly Crew i Zero Alpa.

Dzień Liczby Pi obchodzony jest od 1988 roku przede wszystkim w amerykańskich kręgach akademickich i szkolnych. Datę wybrano na 14 marca, ponieważ w USA zapisywana jest jako „3. 14”.
    W tym roku do Międzynarodowego Dnia Liczby Pi przystąpiła również Krynica - Zdrój. Kilka dni temu specjalni agenci spacerowali ulicami uzdrowiska i w widocznych miejscach zawieszali słynne 3,14. Wystarczyło sfotografować liczbę Pi, a jej zdjęcie wysłać do Centrum Kultury.
   Podczas Wielkiego Finału, który odbył się w pierwszy dzień wiosny przygotowano między innymi quiz matematyczny. Jego uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat liczby Pi. Na zwycięzców czekały cenne nagrody. Koordynatorem akcji był Łukasz Turek. Muzyczną oprawę zapewniły zespoły Butterfly Crew i grupa hip - hopowa Zero Alpa z Muszynki.

Małgorzata Kareńska fot. aut.

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica