BOHDAN GADOMSKI NIE ŻYJE

BOHDAN GADOMSKI NIE ŻYJE


W wieku 70 lat odszedł od nas Bohdan Gadomski. Wieloletni przyjaciel i dozgonny fan Violetty Villas. Zapamiętamy go jako autora licznych publikacji na temat jej życia, kariery oraz twórczości.

Bohdan Redagował autorskie rubryki w tygodniku „Angora” oraz gazecie „Express Ilustrowany”. Wielokrotnie występował jako recenzent muzyczny i gość programów na antenach TVP1, TVP2, Polsatu, TVN i Superstacji. Przez kilkanaście lat był redaktorem muzycznym trzech łódzkich stacji radiowych: Radio Łódź, Radio Classic i Radio Parada. Przez trzy lata prowadził nocne programy telewizyjne Noc z telewizją Katowice, przez rok program telewizyjny Poznajmy ich prywatnie w TV TOYA. Nakręcono o nim pięć programów telewizyjnych i film Diamentowo - Złoty Redaktor (2012), będący filmem dyplomowym Moniki Jeznach-Nowickiej, który prezentowany był na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych we Wrocławiu w 2015. Był recenzentem wielu muzycznych festiwali piosenki i gal telewizyjnych m.in. KFPP w Opolu czy „Wiktorów"

Zagrał w filmach Mantra oraz Lawstorant, a jako dziecko w głównej roli Janka w dokumencie fabularyzowanym Komu Dwójkę. Wystąpił także w czterech teledyskach.

W maju 2019 ukazała się książka Bohdana pt. „Andrzej z piekła Rodan – portret pisarza”, będąca dalszym ciągiem opublikowanej przed 10 laty biografii współczesnego pisarza pt. „Andrzej Rodan – pisarz zakazany”

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

1999: „Złote Pióro” dla najlepszego recenzenta festiwali: Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i Sopot Festival.
1999: „Złota Nuta” na 20-lecie pracy dziennikarza muzycznego.
2009: „Diamentowa Nuta” w plebiscycie „Złota Nuta 2009” od pięciu mediów internetowych i prasowych, za 30-lecie działalności dziennikarza muzycznego.
2010: „Diamentowy Liść Medialny 2010” – nagroda kapituły programu medialnego „Polska w Europie – Europa w Polsce”.
„Złota Odznaka Prometeusza” – wyróżnienie Kapituły Fundacji Pro Publico Bono za wielkie serce dla dzieci pokrzywdzonych przez los i niepełnosprawnych.
„Złoty Tabor” – wyróżnienie nadane na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Cygańskiej w Ciechocinku przez Kapitułę Królewskiej Rady Starszych pod przewodnictwem Króla Romów za popularyzację kultury Romów.
Diamentowa Płyta od zespołu Ich Troje
Złota Płyta od Anny Wyszkoni
Złote Pióro od Rafała Brzozowskiego
Złoty Klucz Wiolinowy od Grzegorza Wilka

DZIĘKUJEMY
SPOCZYWAJ W POKOJU [*]

Opracował : MTV24.TV (2020 ) Na podstawie  wpisu portalu społecznościowego ,,Violetta Villas portal który poleca telewizja MTV24.TV ( redakcja muzyczna )
Autor: ik. tv

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica