"Siła Kształtu i Koloru" artysty Dariusza Morawskiego.

"Siła Kształtu i Koloru" artysty Dariusza Morawskiego.
Z okazji 30. lecia pracy twórczej artysty - malarza Dariusza Morawskiego w muszyńskiej Bibliotece Publicznej XXX - lecia odbył się finisaż "Siła Kształtu i Koloru".
 
W tym roku Dariusz Morawski (ur. 1962 r), od 1989 roku jest związany z Galerią Sztuki „Pod Kasztanem” w Krynicy – Zdroju, obchodzi 30. lecie swojej pracy twórczej. Artysta maluje obrazy, w których znajdują się odniesienia do abstrakcji geometrycznej Fernanda Leger’a, Marka Włodarskiego czy Lecha Okołowa. Widoczna jest również fascynacja op – Artem , sztuką mamiącą, hipnotyzującą oraz oszukującą wzrok, jak słynne dzieła Victora Vasarely’ego, Richarda Anuszkiewicza Bridget Riley czy Mauritsa Cornelisa Eschera.
    Artysta stosuje temperę, pastel olejny i farbę akrylową oraz wykonuje collages. Szczególnie lubianą i często stosowaną przez niego techniką jest tzw. maskowanie na kartonie, umożliwiające uzyskanie różnorodną intensywność poszczególnych fragmentów obrazu.
    Indywidualne wystawy twórcy to : „Penetracje" (1996) - krynicka Pijalnia Główna , "Język geometrii" (1999) - Biblioteka Miejska w Muszynie, „Geometria, kolor, percepcja" (2007) - w Sądecka Biblioteka Publiczna w Nowym Sączu oraz - w tym samym miejscu, cztery lata później, „Realne, Odrealnione” (2011).
    Dariusz Morawski uhonorowany został „Srebrnym Jabłkiem Sądeckim” i „Złotym Herbem Krynicy” za pracę na rzecz środowiska twórczego w Krynicy - Zdroju.

(MK). fot aut.
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica