„Kiepura i co dalej?” Koncert finałowy 50. Festiwalu im. Jana Kiepury.

"Kiepura i co dalej?" Koncert finałowy 50. Festiwalu im. Jana Kiepury.
W ostatnim dniu 50. festiwalu im. Jana Kiepury wystąpili młodzi śpiewacy Anna Choczaj, Anna Filimowska -Wolfinger, Aleksandra Szmyd, Katarzyna Nowosad, Emil Ławecki, Szymon Mechliński i Alexander Pinderak - jako gość specjalny.

W koncercie finałowym „Kiepura i co dalej” ze sceny Pijalni Głównej zabrzmiały najpiękniejsze arie i duety z oper, operetek i musicali (Noriny - „Don Pasquale” Donizettiego, Stefana i Miecznika ze „Strasznego dworu” Moniuszki, Julietty z „Romeo i Julia” Gounoda, Małgorzaty - „Faust” Gounoda, Sequidilla - „Carmen” Bizeta). Młodzi artyści zaprezentowali swój młodzieńczy urok i wdzięk oraz cały wachlarz głosów, czym wzbudzili zachwyt publiczności.
   Gościem specjalnym wydarzenia był Alexander Pinderak, tenor który obecnie śpiewa na deskach wiedeńskiej Staatsoper. Jego interpretacja arii Don Jose z „Carmen” Bizeta wzbudziła ogromny aplauz. Artystom towarzyszyła Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego. Opiekę artystyczną sprawował prof. Ryszard Karczykowski.
    Burmistrz Krynicy - Zdroju podziękował za przygotowanie i organizację 50. Festiwalu im. Jana Kiepury. Podkreślił, że wydarzenie było możliwe dzięki pracy i zaangażowaniu profesorów: Ryszarda Karczykowskiego i Stanisława Krawczyńskiego oraz Elżbiety Gładysz, prezes Stowarzyszenia Miłośników Opery „Aria” a także Wojciecha Króla, dyrektora Centrum Kultury w Krynicy i całego jego zespołu. Za produkcje festiwalowe odpowiadała Agencja Super Play Sylwia i Piotr Kałuzińscy.
     51 Festiwal im. Jana Kiepury odbędzie się w dniach 12-19 sierpnia i weźmie w nim udział syn Jana Kiepury John Thade. W tym roku był on gościem honorowym wydarzenia. Burmistrz podziękował też partnerom i sponsorom. Do publiczności skierował słowa podziękowania, zauważając, że to właśnie widzowie są największym sponsorem tego festiwalu.
    Organizatorami 50. Festiwalu im Jana Kiepury byli: Urząd Miasta i Centrum Kultury w Krynicy – Zdroju. Patronat honorowy Prezydent RP.

Małgorzata Kareńska 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica