„Kamienica na Nalewkach” Teatru Żydowskiego w Warszawie.

"Kamienica na Nalewkach"  Teatru Żydowskiego  w  Warszawie.
Wczoraj, 16 sierpnia w ramach 50. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju na scenie Pijalni Głównej publiczność oklaskiwała widowisko „Kamienica na Nalewkach” Teatru Żydowskiego z Warszawy.

Widowisko „Kamienica na Nalewkach” Teatru Żydowskiego z Warszawy jest opowieścią o dawnym, codziennym życiu Żydów, gwarnym od świtu do nocy. Życiu barwnym, wypełnionym rozmowami o wszystkim, pełnym dowcipów oraz tradycyjnej muzyki żydowskiej, ale i rosyjskiej, która rozbrzmiewała na podwórkach przedwojennej stolicy Polski oraz w prowincjonalnych miasteczkach.
    Na krynickiej scenie pojawiło się kilkudziesięciu artystów, wśród nich Gouda Tencer i Jacek Wójcicki. Aktorzy, tancerze i muzycy wyczarowali na scenie świat, który bezpowrotnie odszedł. Ale, który - poprzez melodie i słowa - ciągle wzrusza i pozostaje w pamięci. Reżyseria: Szymon Szurmiej,  Gołda Tencer.
    Dziś, w piątym dniu Festiwalu im. Jana Kiepury przed publicznością wystąpi Grażyna Brodzińska, wielka dama polskiej operetki. Oraz zaroszeni przez nią goście: Andrzej Lampert, Marcin Jajkiewicz, i Juliusz Kruciński oraz akordeonista Wiesław Prządka. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective pod dyrekcją Mateusza Walacha.
     Organizatorem 50. Festiwalu im. Jana Kiepury jest Centrum Kultury oraz Gmina Krynica-Zdrój. Partnerem jest Województwo Małopolskie. Patronat Honorowy Prezydenta RP


Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica