16.03.2014 Festiwal Folkloru i Targi Ekonomii Społecznej w Skale poleca : Małopolskie.TV

16.03.2014 Festiwal Folkloru i Targi Ekonomii Społecznej w Skale  poleca : Małopolskie.TV
16.03.2014 Skała poleca Małopolskie.TV
Festiwal Folkloru i Targi Ekonomii Społecznej w SkaleW najbliższą niedzielę, 16 marca 2014 r. odbędzie się Festiwal Folkloru i towarzyszące mu Targi Podmiotów Ekonomii Społecznej.

Kiermasz rękodzielniczy, darmowe badania oraz zajęcia artystyczne dla dzieci to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na odwiedzających.Niedzielne Targi Ekonomii Społecznej są trzecim już takim wydarzeniem organizowanym w ramach cyklu Festiwali Ekonomii Społecznej, poprzednie odbyły się w marcu i czerwcu ubiegłego roku na długi czas wpisując się w pamięć nawet najmłodszych odwiedzających.

Odwiedzający Targi i Festiwal będą mogli przekonać się, że podmioty ekonomii społecznej (spółdzielnie socjalne, warsztaty terapii zajęciowej, stowarzyszenia i fundacje) to również atrakcyjni pracodawcy, a wyroby i usługi tych podmiotów są oryginalne i ciekawe. Tworząc np. wyroby rękodzielnicze dają zatrudnienie osobom wykluczonym społecznie – niepełnosprawnym, bezdomnym, czy długotrwale bezrobotnym.

Celem Festiwalu jest rozwój partnerstw międzysektorowych a także promocja nie tylko poszczególnych podmiotów lecz całej idei ekonomii społecznej. Zależy nam na budowaniu w świadomości Małopolan właściwego obrazu tego sektora. Targi i Festiwal dają niepowtarzalną okazję krzewienia idei ekonomii społecznej, jako jednego ze sposobów działalności gospodarczej. Takiej działalności, która nie jest nastawiona na maksymalizację zysku lecz na jego reinwestowanie w cele, jakie stawia przed sobą dany podmiot.

Targi i Festiwal, które odbędą się 16 marca br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skale (ul. Ks. S. Połetka 34), organizowane są w ramach projektu MOWES, który jest realizowany w ramach Poddziałania 7.2.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Głównym celem projektu jest wzmocnienie potencjału kadrowego, organizacyjnego i finansowego małopolskich podmiotów ekonomii społecznej oraz ułatwienie powstawania nowych Podmiotów Ekonomii Społecznej w Małopolsce, jako skutecznego narzędzia walki z wykluczeniem.
Materiał prasowy organizatora  Targów
Poleca : MAŁOPOLSKIE.TV
Współpraca;  MUSIC MEDIA PRESS - Marcin Żygadło 

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica