Pokazy IKAR-CISA

Opis dodano: 2012-10-15

    IKAR-CISA to międzynarodowa organizacja skupiająca górskie służby ratownicze z całego świata. Organizacja spotyka się co roku na kongresie, który ma za zadanie wymianę doświadczeń, prezentację nowości oraz jest platformą dyskusji nad kierunkiem rozwoju górskich służb ratowniczych. W roku 2012 gospodarzem kongresu było Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.
    Przez trzy dni od 3 do 6 października w Krynicy-Zdroju, u podnóży Jaworzyny Krynickiej odbywały się konferencje, wykłady i praktyczne pokazy umiejętności ratowniczych. 5 października Krynicka Grupa GOPR zaprezentowała pokaz ewakuacji kolejki gondolowej i wyciągu krzesełkowego przy użyciu technik linowych. W pokazie w charakterze pozorantów uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju z klasy liceum o profilu społeczno-ratowniczym. Jest to klasa objęta patronatem Grupy Krynickiej GOPR.
    Uczestnicy kongresu oraz publiczność mieli okazję obejrzeć wyposażenie nowoczesnego śmigłowca EC 135 należącego do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, współpracującego na co dzień ze służbami ratowniczymi.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica