Naukowcy o budownictwie w Krynicy-Zdroju

Opis dodano: 2010-10-05

Krynica dnia 05.10.2010
   W ostatnim czasie w hotelu „Motyl” w Krynicy-Zdroju odbyła się się 56. Konferencja Naukowego Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN oraz Komitetu Nauki Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Jak powiedział Prof. Wojciech Radomski : - Nie ma w Polsce drugiej konferencji naukowej o tak długiej tradycji. To, że od tak wielu lat możemy się spotykać, aby przedstawić i przedyskutować najważniejsze i najnowsze problemy badawcze budownictwa, stanowi niezaprzeczalną wartość całej naszej społeczności.

   W inauguracji wzięły udział autorytety w dziedzinie budownictwa, wśród nich profesorowie: Andrzej Łapko, Wojciech Radomski, Stanisław Adamczak, Wiesław Trąmpczyński i Elżbieta Janiszewska–Kuropatwa (była minister budownictwa) oraz Olgierd Dziekoński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Urząd Miejski w Krynicy–Zdroju reprezentowała sekretarz gminy Róża Stec.

   Spejalnie dla tvkrynica o konferencji oraz o problemach urbanistycznych Krynicy opowiedział nam uczestnik tej imprezy- specjalista do spraw ochrony zabytków- prof.Janowski.

   

   

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica