Sądeckie Hospicjum od 5 lat niesie pomoc.

Sądeckie Hospicjum od 5 lat niesie pomoc.
Sądeckie Hospicjum niesie pomoc potrzebującym opieki paliatywnej i ich rodzinom. Jubileusz 5. lecia istnienia świętowano w MCK "Sokół", a uświetnił go występ wokalisty Mietka Szcześniaka.
 
Zastępca prezydenta podziękował władzom i pracownikom Sądeckiego Hospicjum za trud wykonywanej codziennie pracy. - To hospicjum nie mogłoby funkcjonować tak znakomicie, jak czyni to do tej pory, bez was. Tych 5 lat wydaje się nieodległą perspektywą czasu, a przecież w tym czasie tyle się wydarzyło, pomogliście już prawie 1000 osób – mówił zastępca prezydenta Wojciech Piech. - Rocznice są jak wzgórza, z których możemy popatrzeć wstecz i ocenić przebytą drogę. Wasza droga z pewnością obfituje w wiele emocji i wiele dowodów miłości człowieka do człowieka. Tych pięć lat potwierdza, że hospicjum jest żywym pomnikiem miłosierdzia, o którym tak często mówił Jan Paweł II, gdy wzywał do tego byśmy jedni drugich brzemiona nosili.
   Wiceprezydent przekazał również list na ręce dyrektora placówki gratulacyjny prezydenta Ryszarda Nowaka, w którym czytamy: - "Wydaje się, że pięć lat, jakie minęły od rozpoczęcia działalności Stacjonarnego Sądeckiego Hospicjum im. Jana Pawła II, to niewiele, a jednak… Sądeczanie przez lata potrzebowali i oczekiwali takiej placówki. Dla wielu rodzin pomoc jaką niesiecie, opiekę paliatywną jaką oferujecie ich bliskim dotkniętym chorobami jest nie do przecenienia. Podobnie zaangażowanie Pana i Pana współpracowników w tych trudnych dla pacjentów chwilach godne jest najwyższego uznania i szacunku. Wypełniacie jedną z najtrudniejszych, ale i najszlachetniejszych misji jakie człowiek ma do spełnienia dla drugiego człowieka pozostającego w okresie terminalnym choroby. Życzę Panu, całemu personelowi Hospicjum wytrwałości, cierpliwości i serca dla Waszych podopiecznych".
      Wojciech Piech odebrał statuetkę "Serce za serce" będącą podziękowaniem za pomoc, jaką Miasto Nowy Sącz, udziela Sądeckiemu Hospicjum.
     Jubileusz uświetnił koncert wokalisty Mietka Szcześniaka, który wraz z zespołem zaprezentował utwory z najnowszej płyty pt. "Nierówni". Zgromadzeni usłyszeli m.in. tytułowy numer "Nierówni", "Jest jeden świat", "Święty gapa", "Krzycz do słońca", "Modlę się o miłość", "Poczekaj", "Do domu" oraz "Za wszystko dziękuję".

Oprac. (MK) fot. UM NS.
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica