Sądecki policjant grupy SPEED jadąc na służbę zatrzymał nietrzeźwą kierującą

Sądecki policjant grupy SPEED jadąc na służbę zatrzymał nietrzeźwą kierującą
Policjant sądeckiej drogówki jadąc na służbę, zareagował, zauważywszy kierującą która swoim stylem jazdy zagrażała bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki jego właściwej reakcji kobieta została w porę zatrzymana, bo jak się później okazało, miała w organizmie 1,7 promila alkoholu.

4 grudnia br. około godziny 5:00 policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu jadąc prywatnym samochodem na służbę, w Grybowie zauważył seata, który zmienił pas ruchu i kierował się wprost na jego pojazd. Funkcjonariusz grupy SPEED, który w ostatniej chwili uniknął zderzenia, postanowił zawrócić i zatrzymać kierującego z uwagi na to, że stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. O tej sytuacji funkcjonariusz natychmiast poinformował dyżurnego i poprosił o wsparcie kolegów z miejscowego komisariatu. Jadąc za seatem, policjant z każdą chwilą coraz bardziej utwierdzał się w przekonaniu, że kobieta, która siedziała za kierownicą, jest najprawdopodobniej nietrzeźwa – m.in. przekraczała linię ciągłą na łuku drogi i jechała „wężykiem”. W miejscowości Wojnarowa kierująca zatrzymała seata, po tym jak policjant wielokrotnie dawał jej znaki światłami drogowymi. Mundurowy natychmiast podszedł do pojazdu. Od kobiety wyczuł silną woń alkoholu, w związku z czym nakazał, by wyłączyła silnik i oddała mu kluczyki. Wkrótce na miejsce przybył patrol Policji, a funkcjonariusze przeprowadzili badanie trzeźwości 33-letniej mieszkanki powiatu nowosądeckiego. Okazało się, że kobieta miała w organizmie 1,7 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemie na jaw wyszło, że ma wydaną przez starostę decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Dzięki właściwej reakcji policjanta jadącego na służbę kobieta nie kontynuowała już swojej podróży, która mogła skończyć się tragicznie. Teraz niefrasobliwa 33-latka poniesie konsekwencje prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości oraz pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo odpowie za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Aneta Izworska
            Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica