Pierwsze pociągi Kolei Mazowieckich z pielgrzymami wyjechały do Krakowa

Pierwsze pociągi Kolei Mazowieckich z pielgrzymami wyjechały do Krakowa
Dziś rano ze stacji Warszawa Wschodnia wyruszył w drogę do Krakowa Głównego pierwszy pociąg w ramach Światowych Dni Młodzieży. W poniedziałek pociągi specjalne Kolei Mazowieckich przewiozą ponad 3,5 tys. pielgrzymów.

25 lipca z Warszawy do Krakowa wyjechały dwa pociągi z pielgrzymami z Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej, przewożąc w sumie ponad 2 tys. osób. Wieczorem tego samego dnia do Krakowa pojedzie pociąg z Radomia, uruchomiony na zlecenie Diecezji Radomskiej. Podróżować nim będzie 1,5 tys. osób. Pielgrzymi jadą nowoczesnymi piętrowymi pociągami. Mając na uwadze potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa przejazdu dla tak licznej grupy, Koleje Mazowieckie po raz pierwszy podjęły decyzję o tym, aby na pokładzie każdego pociągu obecny był ratownik medyczny. Każdy z ratowników dysponuje defibrylatorem. Załoga konduktorska obsługująca poszczególne pociągi została wzmocniona, a każdy z jej członków jest przeszkolony w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo w pociągach będą obecni pracownicy ochrony z Grom Group.
    Wspierając pielgrzymów poprzez organizację specjalnych pociągów na Wydarzenia Centralne w Krakowie, zależało nam, by ich podróż była komfortowa również w kwestii bezpieczeństwa. To dlatego wyszliśmy z inicjatywą zapewnienia w każdym z uruchamianych pociągów ratownika medycznego wyposażonego m.in. w defibrylator - powiedział Artur Radwan, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.
      Podczas Światowych Dni Młodzieży Koleje Mazowieckie na zlecenie diecezji uruchomią 19 dodatkowych pociągów, które w sumie przewiozą ponad 19 tys. pielgrzymów do Krakowa i z powrotem.

Informacje dla mediów:
Donata Nowakowska - Rzecznik Prasowy „Kolei Mazowieckich – KM”
e-mail: d.nowakowska@mazowieckie.com.pl, tel. 661 929 207

Koleje Mazowieckie – informacje o spółce
„Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. została powołana 29.07.2004 r. przez Samorząd Województwa Mazowieckiego (51 proc. udziałów) i „PKP Przewozy Regionalne” sp. z o.o. (49 proc. udziałów). Od 2008 r., po odkupieniu udziałów od „PKP Przewozy Regionalne”, jedynym właścicielem spółki jest Samorząd Województwa. Obecnie Koleje Mazowieckie to najnowocześniejszy regionalny przewoźnik kolejowy w kraju i spółka z ponad 21 proc. udziałem w rynku przewozów pasażerskich. W 2015 r. z usług Kolei Mazowieckich skorzystało ponad 63 mln osób. W ciągu doby spółka uruchamia około 730 pociągów.
Prezesem Zarządu KM jest Artur Radwan.
Przewodniczącym Rady Nadzorczej KM jest Waldemar Kuliński.

MTV 24
Źródło : Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego
             Spółki „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o.


 
Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica