Partnerska współpraca placówek kulturalnych Nowego Sącza i Suzhou

Partnerska współpraca placówek kulturalnych Nowego Sącza i Suzhou
Uroczyście podpisano porozumienia o wymianie edukacyjnej i partnerskiej współpracy pomiędzy nowosądeckim Pałacem Młodzieży i Centrum Dzieci i Młodzieży Parku Przemysłowego Suzhou. Ceremonia złożenia podpisów pod dokumentami odbyła się w ratuszu.

Podpisany dokument jest kontynuacją postanowień umowy partnerskiej między oboma miastami, którą zawarto pod koniec czerwca w Chinach. Jak czytamy w preambule porozumienia: - "Obydwie instytucje wyrażają wolę podjęcia zgodnej partnerskiej współpracy w dziedzinach edukacji i kultury. Strony będą dokonywać wymiany doświadczeń i wiedzy w zarządzaniu placówkami nauczania pozaszkolnego, metodami nauczania, w obszarze badań naukowych i informacji. Partnerzy będą stwarzać możliwości współpracy i wymiany liderów, kierowników działów, nauczycieli i uczniów w celu wypracowania porozumienia i wzmocnienia przyjaźni".
   Podpisy pod porozumieniem złożyli Zhao Yong, Zastępca Dyrektora Centrum Dzieci i Młodzieży Przemysłowego Parku Suzhou oraz Antoni Reszkiewicz, Wicedyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Sygnatariuszom towarzyszyli Zastępca Prezydenta Jerzy Gwiżdż oraz Zastępca Dyrektora Biura Edukacji Parku Przemysłowego Suzhou Lin Hongmei. 

(MK) Foto UM Nowy Sącz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica