Parowóz z Wolsztyna wjechał już do Poznania

Parowóz  z  Wolsztyna wjechał już do Poznania
Sen kibiców Lecha o lokomotywie się spełnia!  Wymarzona przez Klub i kibiców, blisko 60-letnia lokomotywa przyjechała prosto z Wolsztyna. Obiekt, który stanie pod INEA Stadionem, to symbol kolejowych tradycji klubu. Ma przypominać o wartościach Kolejorza: sile, niezłomności i determinacji. Dzięki zaangażowaniu w akcję „Stawiamy Legendę na Stacji Bułgarska” sponsora głównego drużyny, Lecha Pilsa, projekt nabrał właśnie realnych kształtów.
      Klubowa lokomotywa robi wrażenie! To wyprodukowany w 1956 roku największy polski parowóz towarowy Ty51-183, o długości 23 metrów i wadze ponad 130 ton. Prosto z Parowozowni w Wolsztynie trafił do Fabryki Pojazdów Szynowych H. Cegielski, gdzie zostanie odrestaurowany. – Lokomotywę poddamy czyszczeniu, śrutowaniu i malowaniu. Zostaną też wymienione zardzewiałe elementy poszycia. Cały proces odbędzie się w specjalnej kabinie (śrutowni) dostosowanej na potrzeby tej renowacji do wysokości naszego eksponatu – mówi Andrzej Jasiński, Kierownik Wydziału Pudeł w FPS H. Cegielski. Lokomotywa zachowa swoje oryginalne barwy – kolorem dominującym będzie czarny. Taka renowacja to wielkie przedsięwzięcie! Nie tylko dla Fabryki Pojazdów Szynowych H. Cegielski, ale dla całego Poznania. – Około 20 osób weźmie udział w renowacji lokomotywy. Nasi pracownicy bardzo cieszą się z tego zadania, gdyż sami są wiernymi fanami Lecha i doceniają to, że mogą brać udział w tak ważnym dla Klubu i kibiców przedsięwzięciu – mówi Katarzyna Raducha, Główny Specjalista ds. Marketingu i Sprzedaży w FPS H. Cegielski.
       Sama idea postawienia legendy na stacji Bułgarska narodziła się w wyniku współpracy z kibicami, to oni są współautorami tego pomysłu. To pierwsze na taką skalę przedsięwzięcie w Polsce, a zarazem hołd dla całej rodziny Kolejorza, z którą nie raz już wspólnie nadawaliśmy realny kształt różnym ideom. Ta zaś, ze względu na rozmach i jej zakorzenienie w tradycji Lecha i w naszym wielkopolskim rodowodzie, ma wyjątkowy wymiar – mówi Michał Nowicki, Dyrektor Regionu w Lech Pils, sponsora głównego Kolejorza.
       Renowacja lokomotywy potrwa kilka miesięcy, a jej odsłonięcie przed INEA Stadionem planowane jest na wiosnę przyszłego roku. Wkrótce ruszą prace mające na celu przygotowanie miejsca ekspozycji
i jego aranżacji dla lokomotywy na Bułgarskiej. – Zależy nam, żeby lokomotywa była ogólnodostępna
i nie zakłócała komunikacji przy stadionie i naturalnie wkomponowała się w otoczenie. Wizualizacje są już w przygotowaniu, będziemy mogli pokazać je, kiedy zostaną zaakceptowane przez plastyka miejskiego – mówi Sebastian Starczewski, Dyrektor Marketingu KKS Lech Poznań.

Link do filmu: https://youtu.be/jiqE_IcTYX4

* * *
Lech Pils – Złoto Wielkopolski

Lech Pils to jasne piwo typu pilzneńskiego cenione przez Wielkopolan i warzone w rodzimym, poznańskim browarze. To piwo o niepowtarzalnym charakterze, piwo najwyższej jakości. Pils to także marka, która jest mocno związana i zaangażowana w sprawy regionu, z którego pochodzi. Lech Pils dba o to, aby pozostać piwem typowo regionalnym – piwem Wielkopolan wyróżniającym się najwyższą jakością. Pils to prawdziwa tradycja z wielkopolskim rodowodem, to po prostu piwo dla Wielkopolan. Dlatego też mieszkańcy naszego regionu mogą być pewni, że jest i będzie wsparciem dla lokalnych spraw, przedsięwzięć i inicjatyw, które są ważne dla mieszkańców całej Wielkopolski.

Więcej informacji: www.lechpils.pl oraz https://www.facebook.com/lechpils
Kompania Piwowarska – Lider branży piwowarskiej w Polsce

Kompania Piwowarska jest liderem rynku piwa w Polsce. Gwarancją najwyższej, niezmiennej jakości warzonego w browarach KP piwa jest zespół świetnych fachowców, kilkusetletnie doświadczenie oraz nowoczesne technologie. Do portfela marek KP należą najpopularniejsze polskie piwa – m.in. Tyskie, Żubr, Lech, Dębowe Mocne, Redd's, a także międzynarodowe marki premium Pilsner Urquell i Grolsch oraz specjalności, jak warzone według tradycyjnych receptur Tyskie Klasyczne czy kolekcja Książęcego. Wielbicielom piwa niepasteryzowanego w wybranych lokalach firma oferuje też piwo prosto z browaru, czyli Tyskie z tanka. Nowością w portfelu KP od 2013 roku jest cydr – Green Mill Cider – napój produkowany ze 100% soku jabłkowego. Kompania Piwowarska (utworzona w 1999 roku) posiada trzy browary (w Tychach, Poznaniu i Białymstoku) oraz oddziały handlowe na terenie całego kraju. KP od lat jest jednym z czołowych sponsorów sportu, prowadzi także działalność społeczną oraz programy edukacyjne popularyzujące odpowiedzialność i umiar w konsumowaniu alkoholu. Wielkość sprzedaży osiągniętej przez KP w roku finansowym zakończonym 31 marca 2013 r. wyniosła 14,5 mln hektolitrów piwa. Kompania Piwowarska jest częścią międzynarodowej grupy piwowarskiej SABMiller.

SABMiller – jeden z największych na świecie producentów piwa

Kompania Piwowarska jest częścią jednego z największych na świecie producentów piwa – SABMiller plc. Grupa produkuje lub dystrybuuje piwo na sześciu kontynentach, a jej ogólnoświatowy portfel obejmuje międzynarodowe piwa premium, takie jak Grolsch, Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro czy Pilsner Urquell oraz czołowe marki lokalne, takie jak Aquila, Castle, Miller Lite, Snow czy Tyskie. SABMiller jest jedną z największych na świecie (poza USA) firm rozlewających produkty Coca-Coli. W roku finansowym zakończonym 31 marca 2013 SABMiller osiągnął przychody w wysokości 34,5 mld USD oraz wypracował zysk brutto (EBITA) w wysokości 6,4 mld USD. SABMiller plc jest notowany na giełdach papierów wartościowych w Londynie i Johannesburgu.

Dodatkowych informacji udzielają:

Małgorzata Sikorska
PR Consultant
Q&A Communications
ms@qacommuniactions.com
tel. + 48 694 475 670 Aleksandra Zarychta-Kuzalska
Kierownik ds. PR marek
KOMPANIA PIWOWARSKA SA
aleksandra.zarychta-kuzalska@kp.sabmiller.com
tel. kom.: +48 661 955 024

MTV 24
Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica