Nowy Sącz. IPA z wizytą sądeckiej Komendzie Policji.

Nowy Sącz.  IPA z wizytą sądeckiej Komendzie Policji.
W sądeckiej Komendzie Policji wizytę złożyły delegacje policjantów z Macedonii i Czarnogóry. Goście przyjechali na Sądecczyznę w ramach dziewiątych „Dni Przyjaźni” organizowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenia Policji IPA.

Spotkanie w sądeckiej Komendzie Policji stało się okazją do rozmów i wymiany doświadczeń w zakresie m.in. zwalczania przestępczości, liczebności policjantów, wyposażenia oraz warunków pełnienia służby. Goście poznali też historię budowy komendy, strukturę organizacyjną, a także obszar działania, tabor i sprzęt, którym posługują się sądeccy policjanci. Na pamiątkę gościom wręczono okolicznościowe upominki.
W rozmowach uczestniczyli Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu – mł. insp. Jarosław Tokarczyk, jego zastępcy – mł. insp. Ireneusz Maślanka i mł. insp. Jerzy Polczyk oraz kadra kierownicza sądeckiej Policji.

****
IPA (International Police Association) - międzynarodowe stowarzyszenie łączące wszystkie policyjne służby - bez różnicy stopnia, języka, wykształcenia, płci, rasy, barwy skóry i religii. Od 1971 roku IPA jest największym stowarzyszeniem na świecie z ponad 400 tys. członków zrzeszonych w 63 sekcjach narodowych. Posiada status konsultacyjny Organizacji Narodów Zjednoczonych i w Radzie Europy. Jego członkami mogą być osoby pełniące służbę w Policji i Straży Granicznej oraz policjanci w stanie spoczynku.


Małgorzata Kareńska foto. KM Policji Nowy Sącz.
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KM Policji Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica