Nić babiego lata … zaprasza Galeria BE-ART exclusive wraz z restauracją Le Bistro Rozbrat ,pod patronatem MTV24.TV

Nić babiego lata … zaprasza Galeria BE-ART exclusive wraz z restauracją Le Bistro Rozbrat ,pod patronatem MTV24.TV
Izabela Jaśniewska
Pod patronatem MTV24.TV , wspólrpaca Music Media Press


Galeria BE-ART exclusive wraz z restauracją Le Bistro Rozbrat postanowiły połączyć polską sztukę współczesną z francuską sztuką kulinarną. Efektem tej współpracy będzie wystawa prac artystki pochodzącej z Podlasia, Izabeli Jaśniewskiej.
„Nić babiego lata …” to swoista nić malarska w kolorach nadchodzącej jesieni, będąca zaproszeniem do świata widzianego oczami artystki. Wystawę będzie można oglądać w Warszawie od 07 września do 17 października 2015 r. w lokalu mieszczącym się na ul.Rozbrat 44 A
Izabela Jaśniewska na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, jako specjalizację wybrała malarstwo. Dyplom obroniła w pracowni prof. Mieczysława Wiśniewskiego. W ciągu kilkunastu lat pracy twórczej, artystka prezentowała swoje dzieła w kraju i za granicą. Oprócz tradycyjnego malarstwa swoje zainteresowania i potrzebę wyrazu artystycznego przedkłada w takich dziedzinach jak rysunek, fotografia oraz grafika cyfrowa. Prowadzi swoją stronę autorską w formie bloga, wychowuje dwóch synów, mieszka i pracuje w Mrągowie.
Od ponad roku mecenat artystyczny nad autorką objęła galeria BE-ART exclusive (www.be-art.pl). Zbliżająca się ekspozycja prac artystki w Le Bistro Rozbrat jest połączeniem trzech cykli obrazów. Owo „babie lato” jest nicią łączącą każdy obraz w jedną historię, której źródło zaczerpnięte jest z natury. Tam właśnie artystka szuka nieustannie inspiracji. Poprzez osobistą analizę świata postrzeganego, autorka prezentowanych obrazów wypracowała swój osobisty język malarski. Twórczość ta nie jest czystym odwzorowaniem rzeczywistości, ale jego interpretacją malarską. Nie są to również obrazy abstrakcyjne. Można ich charakter umieścić pomiędzy tymi zjawiskami – są one fragmentami świata widzialnego zapisanego w kompozycji, która w swym finalnym obrazie może być postrzegana jako sztuka niefiguratywna. Bazą wyjściową do każdej pracy niezależnie od techniki jest zawsze kompozycja i światło.
„Nad taflą wody, w ciepłych promieniach zachodzącego słońca, bezszelestnie tańczyły kolorowe ważki. Srebrzysto - złota poświata otulała spokojne wody jeziora. Wszechogarniająca cisza i spokój zawitały do pobliskich szuwar i w sitowia. Po kolejnym upalnym dniu nad jeziorami zapadała orzeźwiająca dająca wszystkim upragnione wytchnienie letnia noc.” – takie odczucia i wizje ogarnęły mnie podczas kontaktu z obrazami Izy Jaśniewskiej. Wyłaniająca się z nich energia współtowarzyszy odczuciom spokoju i ukojenia. Artystka w mistrzowski sposób łączy w swoich pracach, przeciwstawne i kontrastowe barwy, emocje i fragmenty otaczającego nas krajobrazu a wszystko to ujęte jest pomiędzy światłem a cieniem. Zapraszam do skonfrontowania własnych odczuć i wizji jakie pojawią się przy zetknięciu z pracami prezentowanymi na wystawie. Niech nić babiego lata, niczym niewidoczna więź, połączy ludzi wrażliwych i otwartych na wizję artystki.
Lidia Bąk
/ kurator wystawy – właściciel BE-ART exclusive/
Poleca : MTV24.TV
Współpraca : Music Media Press dla MTV24.TV
MUZYCZNE LATO 2015 MTV24.TVKomentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica