Krynica – z budżetem partycypacyjnym. Można zgłaszać propozycje!

Krynica – z budżetem partycypacyjnym. Można zgłaszać propozycje!
Od 20 lipca do 20 sierpnia można zgłaszać projekty, które następnie zostaną poddane pod głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. W ten sposób po raz pierwszy mieszkańcy Krynicy - Zdroju mają możliwość partycypowania w wydatkowaniu puli pieniędzy z budżetu Gminy.
 
Na co można przeznaczyć pieniądze w ramach budżetu obywatelskiego? Lista możliwości jest bardzo długa. Obejmuje budowę parków, placów zabaw, realizację imprez kulturalnych czy ochrony zdrowia.
     Spotkanie informacyjne dotyczące budżetu partycypacyjnego odbędzie się 25 lipca, w sali MPGK o godz. 14. Omówiona zostanie procedura postępowania oraz harmonogram realizacji poszczególnych jego etapów.
*****
Na budżet obywatelski składają się środki pieniężne wyodrębnione z budżetu Gminy, a przeznaczone na realizację zadań wybranych przez mieszkańców. W pierwszej edycji kwota na ten cel wynosi 200 000 zł. Propozycje zadań może zgłosić każdy zameldowany mieszkaniec, który ukończył 16 lat. Do formularza zgłoszeniowego należy dołączyć listę poparcia dla projektu, podpisaną przez co najmniej 30 osób. Poprzeć można tylko jeden projekt! O wyborze zadań do realizacji zadecyduje głosowanie, które potrwa od 30 września do 14 października.
   Wszelkie informacje dotyczące budżetu obywatelskiego dostępne są w Wydziale Strategii i Rozwoju Lokalnego Urzędu Miejskiego w Krynicy-Zdroju, ul. Kraszewskiego 7, pok. 2, tel. 18 472 55 04, 18 472 55 14; e-mail: krynica@onet.pl, mfurmanek@umkrynica.pl Propozycji projektów do budżetu obywatelskiego można zgłaszać w/w Wydziale Urzędu, w dni powszednie w godz. 7. - 15.

Małgorzata Kareńska 

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Krynica - Zdrój, własne.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica