Kolejna wizyta przedszkolaków w siedzibie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej

Kolejna wizyta przedszkolaków w siedzibie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej
W piątek 25 listopada Karpacki Oddział Straży Granicznej odwiedziło około trzysta dzieci z przedszkoli zlokalizowanych w powiecie nowosądeckim, jak również w mieście Nowy Sącz. Kilkulatki podczas wycieczki zwiedziły siedzibę Komendy oraz zapoznały się z działalnością Karpackiego Oddziału SG w Nowym Sączu.

Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość zapoznania się z różnego rodzaju sprzętem służbowym zaprezentowanym przez funkcjonariuszy Wydziału Odwodowego (Reprezentacyjnego) oraz pojazdami specjalistycznymi, m.in.: samochodami patrolowymi i nie tylko. Dzieci mogły także usiąść za kierownicą pojazdów służbowych, włączyć sygnały dźwiękowe i świetlne oraz w pełnym wyposażeniu wcielić się w rolę strażnika granicznego.

Podczas wizyty w Orkiestrze Reprezentacyjnej Straży Granicznej, młodzi ludzie mieli okazję posłuchać, a przy okazji rozpoznać brzmienia i wygląd poszczególnych instrumentów. Najlepsi(znający nazwy instrumentów),
w nagrodę zadyrygowali muzykami ORSG z podestu dyrygenckiego.

Odwiedzający mieli również okazję poznać przeszłość KaOSG podczas zwiedzania Sali Tradycji, gdzie z zaciekawieniem oglądali eksponaty, zdjęcia i kroniki przedstawiające historyczną działalność jednostki.

Oczywiście nie obyło się bez pytań, (które wcale nie należały do najprostszych) zaciekawionych dzieci, na które dzielnie odpowiadali funkcjonariusze KaOSG oprowadzający najmłodszych po siedzibie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: st. chor. SG Tomasz Jarosz
            Starszy Specjalista Zespołu Prasowego Komendanta Oddziału Straży GranicznejAutor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica