Kamionka: będzie most zastępczy?

Kamionka: będzie most zastępczy?
Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się dzisiaj z samorządowcami, aby porozmawiać o trudnej sytuacji związanej z zamknięciem mostu na Kamienicy.

To przeprawa szczególnie ważna dla mieszkańców gminy Kamionka Wielka i Grybów. Most znajduje się na terenie Nowego Sącza. Został zamknięty dla ruchu po czerwcowych ulewach.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, Prezydent Ludomir Handzel, Jacek Migacz - Wójt Gminy Grybów i Andrzej Stanek-Wójt Gminy Kamionka Wielka.

- Rozmawialiśmy o możliwościach budowy mostu zastępczego i ewentualnego dofinansowania tej inwestycji – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Koszt budowy takiej zastępczej przeprawy to około półtora miliona złotych. W poniedziałek wystąpimy razem do marszałka województwa o pomoc finansową. Most znajduje się na terenie Nowego Sącza i to prezydent jest władny podejmować wszystkie decyzje i to on przejmie na siebie główną odpowiedzialność finansową. Jeśli jednak będą już wszystkie uzgodnienia i dokumenty dotyczące budowy mostu zastępczego, postaramy się wesprzeć jego budowę jako samorząd powiatowy niewielkimi kwotami. Podobne deklaracje złożyli wójtowie gminy Gródek i Kamionka.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Maria Olszowska
           Biuro Prasowe Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica