Góry miłości – czyli propozycje walentynkowych atrakcji w ośrodkach Polskich Kolei Linowych

Góry miłości – czyli propozycje walentynkowych atrakcji w ośrodkach Polskich Kolei Linowych
Walentynki zbliżają się wielkimi krokami, niektórzy ten czas celebrują w restauracji przy nastrojowej kolacji, inni w domowym zaciszu wręczając sobie symboliczne prezenty. Jednak dla niektórych to święto nie może odbyć się bez wyjazdu w magiczne i ciekawe miejsce. Dlatego jeśli szukasz pomysłu, gdzie spędzić czas z ukochaną osobą, koniecznie zapoznaj się z propozycjami przygotowanymi przez ośrodki turystyczne Grupy PKL.

Nadchodzące walentynki to doskonała okazja, aby poświętować we dwoje albo w gronie znajomych spędzić miło czas. Dzień zakochanych w tym roku wypada we wtorek, dlatego Polskie Koleje Linowe przygotowały atrakcje, które pozwolą spędzić romantycznie chwile zarówno 14 lutego, jak i w weekend przed tym świętem (11-12 lutego). Niezapomniane walentynkowe atrakcje czekają na nas w ośrodkach turystycznych na Gubałówce w Zakopanem, Mosornym Groniu w Zawoi oraz w Solinie.

Kraina Miłości na Gubałówce

14 lutego we wtorek na zakochanych turystów i wszystkich odwiedzających ośrodek PKL Gubałówka – czekać będzie niezapomniany dzień i magiczny wieczór. Polskie Koleje Linowe zapraszają do swojego ośrodka szczęśliwe pary, a także wszystkie osoby, które po prostu chcą miło spędzić czas i skorzystać z przygotowanych atrakcji.

Gubałówka w tym dniu zamieni się w niezwykłą i magiczną krainę miłości. Będzie na niej kolorowo od wypełnionych helem balonów w kształcie serca. Wyjazd koleją linowo-terenową PKL na szczyt miłosnej i iskrzącej od świateł góry, która jest jedną z kluczowych atrakcji Zakopanego i spędzenie na niej magicznego popołudnia, czy wieczoru będzie niezapomnianym przeżyciem, zwłaszcza w takie święto. Zakochani będą mogli podziwiać rozświetlone Zakopane oraz niezwykłą panoramę Tatr, a także spędzić romantyczny czas w najwyżej położonym parku świetlnym w Polsce.

Chwile spędzone w takich okolicznościach koniecznie trzeba uwiecznić. Odwiedzający Gubałówkę w tym dniu, będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w kąciku fotograficznym, które zapewne będzie miłym wspomnieniem wspólnie spędzanego czasu. To nie jedyny sposób, by te chwile zachować w pamięci.

Na wzniesieniu będziemy mogli również skorzystać z profesjonalisty, który wykona nasz minimalistyczny portret. Z pewnością nasz narysowany wizerunek będzie oryginalnym prezentem dla bliskiej osoby albo miłą pamiątką dla nas samych.

Na górze zrobi się również nastrojowo za sprawą najpiękniejszych utworów miłosnych, które usłyszymy w nowoczesnej aranżacji i o które – podczas występów – zadbają artystki oraz DJ. A jeśli chcielibyście zadedykować jeden z nich ukochanej, ukochanemu lub znajomym – nic prostszego! Wystarczy wziąć udział w koncercie życzeń.

Punktem kulminacyjnym walentynek na Gubałówce będzie symboliczna „iskierka miłości”, czyli wspólne odpalanie zimnych ogni. Podczas tej atrakcji będzie niepowtarzalna okazja, by z Tatrami w tle wyznać miłość swojej wybrance czy wybrankowi.

Oczywiście – w tym dniu – nie tylko zakochanych - zachęcamy do odwiedzenia restauracji Tarasy Gubałówka, Restauracja Widokówka, Cafe Gubałówka i Bistro Tarasy, ponieważ w menu znajdziemy słodkie przekąski oraz koktajle specjalnie przygotowane na tę okazję.

Czadowy weekend zakochanych w Solinie

Jeśli szukacie weekendowej propozycji celebrowania walentynek, polecamy wam romantyczne i wręcz czadowe atrakcje przygotowane 11 i 12 lutego w solińskim ośrodku Grupy PKL.

Wspólny czas spędzony w magicznych Bieszczadach będzie niezapomniany. Miłosne akcenty w ośrodku turystycznym PKL będą czekać już w budynku stacji początkowej. Nie zabraknie animatorów oraz Rusałek i rozkochanych Czadów, które przygotowały specjalnie na tę okazję wyjątkowe prezenty. Oczywiście zachęcamy, by we dwoje czy z gronem przyjaciół wybrać się w podróż wagonikiem kolei gondolowej i odkryć te krajobrazy na nowo z wysokości.

W Kawiarni Widokowej na Górze Jawor spędzimy romantyczne chwile z pięknymi widokami w tle. Tam również swoją randkę zaplanowała para lubianych i popularnych infuencerów. 11 lutego w ośrodku Grupy PKL w Solinie będziecie mogli spotkać duet Fit Lovers. Influencerzy przygotowali sporo konkursów z nagrodami.

Jeśli cenicie spontaniczne pomysły, to z pewnością zechcecie wziąć udział w grach, które przez cały walentynkowy weekend umilą czas spędzony w solińskim ośrodku turystycznym oraz dostarczą sporo frajdy.

O gorącą i miłosną atmosferę 11 i 12 lutego zadba rozkochany Czad Amor, dlatego spodziewajcie się, że walentynki w ośrodku PKL Solina bez wątpienia będą czadowe!

Harnasiowe walentynki na Mosornym Groniu w Zawoi

11 lutego szykuje się również niepowtarzalny walentynkowy weekend w ośrodku turystycznym PKL na Mosornym Groniu. Dlatego proponujemy zabrać ze sobą ukochaną osobę, rodzinę czy znajomych i wybrać się do Zawoi. W tamtejszym ośrodku turystycznym PKL czekają atrakcje nie tylko dla zakochanych, ale i dla wszytskich osób, które chcą aktywnie spędzić czas.

Na Mosornym Groniu nie zabraknie miłosnych akcentów, które stworzą romantyczny nastrój.

Jeśli cenicie sobie aktywność i chcecie właśnie tak spędzić walentynki – koniecznie odwiedźcie Mosorny Groń. Miłośnicy sportów zimowych skorzystają z dobrze przygotowanego stoku. Ale nie tylko!

W tym dniu będziecie mogli zaimponować bliskiej osobie i to w góralskim stylu. Robienie moskoli, rzut siekierą do celu czy pokonywanie ceprostrady – to konkurencje przygotowane dla wszystkich biorących udział w „Harnasiowym Turnieju”. Ta zabawa dostarczy sporo emocji i radości.

Dostępna będzie również strefa apres-ski, w której o dobrą muzykę zadba DJ. Będzie można potańczyć, zrelaksować się, a także zadedykować utwór bliskiej osobie. Każdy będzie mógł również ogrzać się przy ognisku oraz skosztować smacznych przekąsek z ogniska.

Jeśli walentynki planujecie spędzić w Krynicy-Zdrój to zachęcamy do odwiedzenia Góry Parkowej. W wykwintnych wnętrzach Restauracji i Kawiarni Parkowa spędzicie romantyczne chwile i skosztujecie dań oraz deserów przygotowanych specjalnie na tę wyjątkową okazję.

Pamiętajmy, że każdy moment jest odpowiedni, by wyrażać swoje uczucia a święto zakochanych to okazja, by wprawić w dobry nastrój bliską nam osobę.

PKL rekomendują zakup biletów na wyjazdy koleją z wyprzedzeniem na wybrany dzień i godzinę w sklepie internetowym lub w biletomatach. Godziny otwarcia ośrodków turystycznych dostępne są na stronie PKL.

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także od 1 lipca 2022 r. w Bieszczadach w Solinie.

Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest pracodawcą zatrudniającym ponad 600 osób. Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica