Elementarz bezpiecznego poruszania się na rowerze, rolkach i hulajnodze

Elementarz bezpiecznego poruszania się na rowerze, rolkach i hulajnodze
Trwają wakacje. Zanim wyruszysz na rower, rolki, czy hulajnogę pomyśl, czy jesteś dobrze przygotowany. Pomoże Ci w tym ten film. Zapewne wiele sytuacji będzie Ci znanych. Zastanów się, czy postępujesz prawidłowo i jesteś po prostu bezpieczny. To bardzo ważne!

Sezon sprzyjający jeździe na rowerze, rolkach i hulajnodze w pełni. Z takiej formy rekreacji korzystają dzieci, młodzież oraz dorośli. Nie wszyscy jednak pamiętają o podstawowym wyposażeniu sprzętu, jak również jego użytkowaniu. Ogromną rolę odgrywa znajomość przepisów ruchu drogowego. Każdy kto jeździ rowerem, na rolkach, czy hulajnodze powinien o tym wiedzieć. Okazuje się, że błędy w zachowaniu leżą niekiedy po stronie dorosłych. To właśnie oni mają być wzorem do naśladowania dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Chcąc propagować bezpieczne zachowanie na drodze, policjanci przygotowali film pt. „Elementarz bezpiecznego poruszania się na rowerze, rolkach i hulajnodze”. Film zawiera informacje o tym, jak przygotować się do jazdy rowerem, rolkami, hulajnogą oraz o czym należy pamiętać jako uczestnik ruchu drogowego, korzystając ze wspomnianego sprzętu. W materiale filmowym nie brakuje zasad przekraczania jezdni w różnych sytuacjach, rodzajów ścieżek rowerowych, przykładów poprawnych i niewłaściwych postaw. Autorzy filmu nie zapomnieli także o tym, jak zachowuje się człowiek poruszający się rowerem, na rolkach czy hulajnodze korzystając jednocześnie z telefonu, czy słuchając głośnej muzyki poprzez słuchawki.

Film edukacyjny zrealizowany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy można obejrzeć klikając w link: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/190607,Elementarz-bezpiecznego-poruszania-sie-na-rowerze-rolkach-i-hulajnodze.html


Andrzej Gulewicz MTV 24

Źródło: Aneta Izworska
Zespół ds. Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica