Dwóch nastolatków z Sądecczyzny przyłapanych na kradzieży sklepowej. Ich łupem padły elektroniczne gadżety

Dwóch nastolatków z Sądecczyzny przyłapanych na kradzieży sklepowej. Ich łupem padły elektroniczne gadżety
Sąd rodzinny zadecyduje o dalszym losie nastolatków w wieku 13 i 14 lat, którzy dwukrotnie dokonali kradzieży sklepowej. Łupem chłopców padł sprzęt elektroniczny o wartości około 650 złotych. Podczas ostatniej kradzieży wpadli w ręce pracowników sklepu, którzy o zdarzeniu natychmiast poinformowali sądeckich policjantów.

Do kradzieży doszło 14 czerwca br. w godzinach popołudniowych w jednym z marketów na terenie Nowego Sącza. Po otrzymanym zgłoszeniu na miejsce został skierowany policyjny patrol. W rozmowie z pracownikiem placówki handlowej funkcjonariusze ustalili, że chłopcy zostali przyłapani na kradzieży sprzętu elektronicznego tj. trzech par słuchawek, powerbanka oraz opaski monitorującej aktywność. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że tydzień wcześniej obaj nieletni w tym samym markecie zabrali z półki smartband, a także grę komputerową i wyszli ze sklepu nie płacąc za nie. Chłopcy przyznali się do obu kradzieży, a mienie o łącznej wartości około 650 złotych, które padło ich łupem, zostało odzyskane.

Teraz młodzi mieszkańcy Sądecczyzny odpowiedzą za kradzieże. Sprawą, z uwagi na ich wiek, zajmie się sąd rodzinny i nieletnich, który za popełniony czyn karalny wobec nieletnich może zastosować środki przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Aneta Izworska
            Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica