Cztery krynickie parafie wzięły udział w przemarszu Orszaku Trzech Króli

Cztery krynickie parafie wzięły udział w przemarszu  Orszaku Trzech Króli
„Cuda, cuda ogłaszają” to hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli. Już po raz siódmy przemaszerował ulicami miasta na deptak barwny i rozśpiewany korowód, a na jego czele siedzący w saniach, ciągnionych przez konie,  św. Józef i Matka Boska z dzieciątkiem na rękach, za nimi okazali Trzej Królowie, księża, aniołki, śpiewający i przygrywający kolędy górale, oraz niekończący się pochód wiernych, kuracjuszy i przybyłych gości.

Orszak to moc dobrej nowiny, która łączy ludzi w działaniu, świętowaniu, w dawaniu siebie innym !

Z krynickiego Deptaka Orszak Trzech Króli przemieścił się do Pijalni by odmówić w cieple i niezwykłej scenerii modlitwę Anioł Pański.

Zaproszony Gość ks. Jan Pipka, proboszcz parafii greckokatolickiej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, otrzymał światełko betlejemskie z rąk Henryka Opilo. Tak się składa, że w tym dniu gdy katolicy świętują uroczystość Objawienia Pańskiego, grekokatolicy i prawosławni zasiadają do wigilijnej wieczerzy.

W części artystycznej dzieci ze szkoły podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Targu, zaprezentowały przedstawienie jasełkowe a grupa kolędnicza z Banicy zaśpiewała przepiękne kolędy.

W orszaku wzięły udział: Parafia P.W. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, Parafia Św. Antoniego Padewskiego, Parafia P.W. Wniebowzięcia NMP oraz Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Organizatorem Orszaku Trzech Króli w Krynicy-Zdroju było Stowarzyszenie Infinitas Klub Hokejowy KTH. To niecodzienne wydarzenie prowadziła Katarzyna Zygmunt. Prawie każdy z uczestników otrzymał koronę oraz śpiewnik.

Andrzej Gulewicz  MTV24
Fot. aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica