Czterech kandydatów na burmistrza w uzdrowisku.

Czterech kandydatów na burmistrza w uzdrowisku.
W niedzielę, 16 listopada wybierzemy prezydentów, burmistrzów oraz wójtów. W Krynicy – Zdroju o fotel gospodarza miasta powalczy czterech kandydatów. Są to Katarzyna Zygmunt, Emil Bodziony, Dariusz Reśko oraz Piotr Ryba.

Wszyscy tegoroczni kandydaci do fotela burmistrza startowali już w wyborach samorządowych 2010. Jedną z nich jest sędzia hokejowy i menedżerka Katarzyna Zygmunt, której hasło brzmi - „Nie da się? - Ja to zrobię”. KWW Samorządowa Drużyna Katarzyny Zygmunt wystawia 11 kandydatów na radnych. Na urząd burmistrza kandyduje również prawnik Piotr Ryba, którego mottem jest „Skuteczny prezes – skutecznym burmistrzem”. Jego komitet KWK Czas na rozwój Gminy Krynica - Zdrój proponuje 12 kandydatów na radnych.
    „Zrobimy jeszcze więcej” jest hasłem obecnego włodarza uzdrowiska. KWW Ruch Poparcia Dariusza Reśki, zarejestrował 15 kandydatów na radnych. Taką samą liczbę wystawia KWW Krynica Razem Emila Bodzionego, samorządowca i byłego burmistrza uzdrowiska. A jego motto to - „Razem przywróćmy rozwój Naszej Gminie”.
   Swoich kandydatów na radnych wystawiają również KWW Krynickie Ranczo (3 osoby), KWW Grzegorza Szeli (1 osoba), KWW Wspólnota Patriotyzm Solidarność (2 osoby), KW Polskie Stronnictwo Ludowe (2 osoby), KWW Czas Krynicy Dolnej (1 osoba).
   W wyborach samorządowych wybierzemy radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Tam, gdzie nie dojdzie do wyboru organu wykonawczego w I turze, ponowne głosowanie odbędzie się 30 listopada. Kadencja obecnych rad miasta upływa 21 listopada.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica