168 tyś zł dla krynickich ratowników GOPR

168 tyś zł dla krynickich ratowników GOPR
Po raz czwarty samorząd Województwa Małopolskiego wsparł finansowo ratowników wodnych i górskich. Dofinansowanie w wysokości 800 tys. zł trafiło do 12 grup, w tym Grupy Krynickiej GOPR, która otrzymała 168 tys.

Dzięki wsparciu Zarządu Województwa Małopolskiego do ratowników pracujących w górach trafiło łącznie 445 tys. zł, z czego: Grupa Krynicka GOPR otrzymała 168 tys. zł, tysiąc złotych mniej trafiło do Grupy Podhalańskiej GOPR. Dofinansowanie 70 tys. zł odebrali ratownicy Grupy Jurajskiej GOPR, a 40 tys. zł - Grupy Beskidzkiej GOPR. Wartość umów przekazanych ratownikom wodnym opiewa to 355 tys. zł.
    Przyznane środki ratownicy wykorzystają przede wszystkim na zakup sprzętu oraz szkolenia niezbędne do codziennej pracy. Umowy potwierdzające przyznanie dofinansowania przekazał wicemarszałek Stanisław Sorys 17 sierpnia w Rabce - Zdroju.
    800 tys. zł, przekazane w tym roku zarząd województwa przeznaczył na dofinansowanie jednostek GOPR i WOPR jest najwyższą z przekazanych do tej pory kwot. W latach 2013, 2014 i 2015 ratownicy otrzymywali łącznie ok. 300 tys. zł. Dotacje pochodzą z „Programu współpracy Województwa Małopolskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2016.

(MK) foto WM.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Województwo Małopolskie

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica