Wielka Gala Operowa z Elizą Kruszczyńską.

Wielka Gala Operowa z Elizą Kruszczyńską.

19 sierpnia (piątek) w ramach Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury w Wielkiej Gali Operowej wystąpiła Eliza Kruszczyńska. Repertuar artystki obejmuje m.in. partię tytułową w „Madama Butterfly” Giacomo Pucciniego.


Eliza Kruszyńska wciela się też w postać Mimi w „Cyganerii”, Liu w „Turandot” Pucciniego, a także Hrabinę w „Weselu Figara” i Donnę Elwirę w „Don Giovannim” Mozarta oraz Micaelę w „Carmen” Bizeta.

 Śpiewaczce towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej w Katowicach pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka. Tradycyjnie koncert prowadził Bogusław Kaczyński, gospodarz krynickiego festiwalu.


 *****

Eliza Kruszczyńska urodziła się w Łodzi. Ukończyła klasę skrzypiec w Conservatorio A. Casella w L` Aquila. Naukę kontynuowała w Akademii Muzycznej w Pescara w klasie śpiewu solowego prof. Marii Luisy Carboni. Obecnie pozostaje pod opieką wokalną znakomitego polskiego basa Daniela Borowskiego. Od sezonu 2009/10 współpracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku.

Jest drugą w historii Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki, a pierwszą polską laureatką Grand Prix im. Marii Fołtyn. Otrzymała teź nagrodę publiczności za wykonanie arii Cio - Cio- San z III aktu opery Madama Butterfly oraz nagrodę im. Józefiny Reszke dla najlepszego sopranu (maj 2010). Śpiewaczka występowała w Hiszpanii, Włoszech, Francji i Rumunii. W lipcu 2009 roku koncertowała na X Festiwalu „Kolory Polski”.

 

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica