Smak sławy & Jan Kiepura. Nowe książki Bogusława Kaczyńskiego.

Smak sławy & Jan Kiepura. Nowe książki Bogusława Kaczyńskiego.
14 sierpnia (niedziela) w wypełnionej po brzegi sali koncertowej Pijalni Głównej odbyło się spotkanie autorskie Bogusława Kaczyńskiego, dyrektora Europejskiego Festiwalu im Jana Kiepury z czytelnikami. Na spotkaniu autorskim wybitny krytyk muzyczny zaprezentował dwie swoje nowe publikacje: "Smak sławy" i "Jan Kiepura".

Bogusław Kaczyński, wybitny krytyk muzyczny przygotował dwie nowe publikacje: „Smak sławy” i „Jan Kiepura”. Jak zawsze ze swadą i wdziękiem opowiadał o genezie ich powstania. - „W Smaku sławy znajdą państwo wielkie nazwiska, takie jak.: Luciano Pavarotti, Michaił Barysznikow, Loda Halama, Mira Zimińska, Martha Eggerth. Wielcy, wielcy, wielcy. Opowiadają oni fascynujące rzeczy o swoim życiu, a także trudnej drodze do kariery”. – mówił Bogusław Kaczyński. Jak powiedział autor, książka jest owocem jego ponad 40 letniej pracy, licznych spotkań z artystami, z którymi umówienie się na wywiad nie było łatwe. Brakowało pieniędzy na zagraniczne podróże, piętrzyły się trudności z otrzymaniem wizy.
     Druga publikacja „Jan Kiepura” (cena promocyjna 15 zł) opowiada o drodze do sławy chłopaka z Sosnowca. Przedstawia podstawowe wiadomości z życia zawodowego i prywatnego wielkiego polskiego tenora. Ponad to zawiera informacje o początkach festiwalu, a także wyjaśnia fascynującą historię medalionu Jana Kiepury, zdobiącego dziś muszlę koncertową na Deptaku. Dochód ze sprzedaży obu pozycji zasili kasę festiwalu, który – jak podkreśla wielokrotnie Bogusław Kaczyński - przeżywa kryzys finansowy.
*****
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odmówiło po raz kolejny finansowania Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury. Co więcej, w tym roku nie będzie relacji telewizyjnej z plenerowego widowiska „Tu, gdzie śpiewał Jan Kiepura”.  Aby ratować imprezę przed upadkiem zostanie sporządzona lista. Można na niej będzie złożyć swoje podpisy, które zostaną przesłane do ministerstwa. Akcja ma pomóc w przekonaniu decydentów, że festiwal jest ważnym wydarzeniem artystycznym nie tylko dla Krynicy, ale i Polski. Ukazuje bowiem dorobek polskiej kultury narodowej.

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica