Mela Koteluk, a przed nią - „Kapelanka”.

Mela Koteluk, a przed nią - "Kapelanka".
Wokalistka Mela Koteluk, a przed nią – suportowa „Kapelanka” . To kolejni artyści, którzy wystąpili (13 lutego) w ramach zimowego cyklu „Krynica – Źródłem Kultury”.

Mela Koteluk śpiewała m.in. w chórkach u Gaby Kulki. W 2003 zdobyła drugie miejsce VI edycji Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Pierwszą jej płyta „Spadochron”, stała się krążkiem tygodnia w programie III Polskiego Radia. W duecie z Czesławem Mozilem nagrała „Pieśń o szczęściu”, promującą film „Baczyński”. Laureatka Fryderyków 2013 w kategoriach Debiut i Artysta roku zaśpiewała na krynickiej scenie.
    Wcześniej pojawił się na niej zespół suportowy zespół „Kapelanka” w składzie: Anna Seman (wokal), Miki Kubicki (trumpet), Michał Paluch (gitara akustyczna), Wawrzek Topa (gitara basowa), Kamil Januszek (drums) oraz Mateusz Hulbój (live electronics). Członkowie kapeli pochodzą z Zakopanego i Krakowa. Grają pop, jazz oraz muzykę elektroniczną. – „Każdy z wnosi coś innego, od jazzu do muzyki elektronicznej, co wydaje nam się oryginalnym połączeniem zarówno brzmieniowym, jak i koncepcyjnym. – mówią muzycy – „Kapelanka to kolektyw, a zarazem siedem różnych osób z odmiennymi gustami muzycznymi, co pozwala nam czerpać inspiracje z wielu artystów i nurtów.(…) Naszą twórczością chcemy wnieść powiew świeżości na polską scenę”.
 
Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica