Leszek Żądło, European Art. Ensemble & Rosemary`s baby.

Leszek Żądło, European Art. Ensemble & Rosemary`s baby.
W restauracji "Artystyczna" (28 sierpnia) miłośnicy jazzu wysłuchali koncertu Leszka Żądło, znakomitego saksofonisty i kompozytora. Grający z największymi sławami jazowymi na świecie muzyk od wielu lat na stałe mieszka w Monachium. 

Leszkowi Żądło towarzyszyli równie wybitni: kontrabasista Teofil Lisiecki oraz pianista jazzowy Wojciech Groborz, grający w Jazz Band Ball Orchestra, ostatniej wielkiej polskiej grupie uprawiającej tradycyjny jazz o nowoorleańskich korzeniach. Gościem specjalnym koncertu był August Wilhelm Scheer, który z zawodu jest znanym niemieckim naukowcem (branża informatyczna). Z zamiłowania gra na saksofonie barytonowym. „European Art. Ensemble” dopełnił Bartek Staromiejski (perkusja). Licznie zgromadzonej publiczności jazzmeni zaproponowali różność tematów muzycznych. Chwilami było lirycznie, nastrojowo, ale również agresywnie i z temperamentem. Nie zabrakło kompozycji Krzysztofa Komedy „Kołysanka”, ścieżki dźwiękowej z filmu Rosemary`s baby” Romana Polańskiego. Każdy znalazł coś dla siebie.
     Leszek Żądło wraz - z założonym przez siebie - zespołem European Art Ensamble na przełomie sierpnia i września zaplanował kilka koncertów w Małopolsce m.in. w Krakowie (30.08. i 4.09.), Zakopanem (31.08.) i Tarnowie (1.09.).

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze

2011-12-20 10:44:32 - LPuUKKyagAKDWXogB ip:218.103.112.31
Ah, i see. Well that's not too tcriky at all!"
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica