Artyści w hołdzie bł. Janowi Pawłowi II.

Artyści w hołdzie bł. Janowi Pawłowi II.
W parafii pw. św. Antoniego zgromadzeni wyposłuchali uroczystego koncertu „Błogosławiony trud. Artyści w hołdzie bł. Janowi Pawłowi II”. To artystyczne wydarzenie odbyło się z okazji pierwszej rocznicy beatyfikacji Ojca Świętego. 

Proces beatyfikacyjny Jana Pawła II rozpoczął się żądaniem "santo subito" („święty natychmiast”), który pojawił się na transparentach zgromadzonych podczas uroczystości pogrzebowych na Placu św. Piotra w Watykanie. W ten sposób wierni domagali się od przyszłego papieża, aby niezwłocznie rozpoczął procedurę zmierzającą do kanonizacji Ojca Świętego.
     Majowy koncert nawiązał też  do postaci śpiewaka operowego Bernarda Ładysza (bas - baryton ), jednego z najwybitniejszych artystów . Śpiewał na całym świecie, od Australii po obie Ameryki. Jest jedynym polskim śpiewakiem, który występował z Marią Callas. W lipcu artysta obchodzić będzie 90. rocznice urodzin. Z tej okazji realizowane są koncerty połączone z promocją dwupłytowego wyjątkowego wydawnictwa, poświęconego śpiewakowi.
    W koncercie wystąpili soliści: Anna Jeremus (sopran), Aleksander Ładysz( bas), którym przy fortepianie towarzyszył Jarosław Domagała. Słowo literackie wygłosił Wojciech Gąssowski.

(MK)
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica