Krynicka Biblioteka Publiczna zaprosiła miłośników podróży na spotkanie z podróżniczką kryniczanką Aleksandrą Budzyńską. „Oko w oko z Lamą - czyli moje spotkania w Peru” odbyło się 25 lutego (poniedziałek) w bibliotecznej Czytelni.
W sobotę (23 lutego) w krynickiej Galerii Vox Humana odbył się wernisaż wystawy grafiki profesora Wojciecha Kostiuka, znakomitego artysty znanego zarówno w kraju, jak i za granicą. Główną atrakcją ekspozycji jest „Krynicka Wieża Babel”, ale prezentuje również grafikę „Ulica Lwowska, od strony mostu do Rynku”, która zwiastuje początek cyklu „Nowy Sącz historycznie”.
Dwa zwaśnione rody, Montecchich i Capuletich. I zakazana miłość Romea i Julii - młodych ludzi, którzy z obu skonfliktowanych stron się wywodzą. Dramat angielskiego pisarza Williama Szekspira, do którego twórczości nawiązyli twórcy epoki romantyzmu na deskach sali koncertowej Pijalni Głównej. Premiera wykonaniu Teatru Publicznego Gimnazjum im. Józefa Dietla w Krynicy - Zdroju odbyła się w piątek (22 lutego).
Kryniczanka, Agnieszka Zahaczewska Państwową Szkołę Muzyczną w Nowym Sączu ukończyła z wyróżnieniem. Uczyła się u mgr Danuty Jarząbek, a następnie, od 2007 roku- prof. Stefana Wojtasa. W 2010 r. zdała z pierwszą lokatą do krakowskiej Akademii Muzycznej, gdzie obecnie kontynuuje pracę pod kierunkiem w/w pedagoga. W listopadzie ubiegłego roku grała w warszawskiej sali koncertowej Muzeum Fryderyka Chopina
Helena Dzoka piosenkarka, kompozytorka i gitarzystka występująca pod pseudonimem artystycznym Eleni zaśpiewa 28 lutego (czwartek) na koncercie w krynickiej Pijalni Głównej. Obecnie artystka koncertuje ze swoim zespołem pod kierownictwem Kostasa Dzokasa.
W 220 rocznicę powstania uzdrowiska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę Zimowe oblicza Krynicy. Wernisaż ekspozycji złożonej z archiwalnych fotografii odbył się 14 lutego w Galerii Sztuki Siedlisko.
Joanna Kulig, aktorka z Muszynki - obok m.in. Katarzyny Zielińskiej - została ambasadorką społecznej akcji „Skrytykuj”, mającej na celu w niekonwencjonalny sposób zachęcić młodych do spojrzenia na kino. Kampania właśnie ruszyła.
Rzeźby lodowe na Deptaku powstają w plenerze od kilku lat pod okiem artysty Andrzeja Piszczka. Jednak teraz Urząd Miejski zaprosił studentów wydziału rzeźby. Plener prowadzą adiunkt Wydziału Rzeźby p. Mariola Wawrzusiak wraz z doktorantem Krzesimirem Wiatrem.
W dniu 5 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku odbyła się XIV edycja Gminnego Konkursu Młodych Wokalistów. Wzięło w nim udział 27 uczestników w trzech grupach wiekowych.
Krynickie Stowarzyszenie Twórców Galeria Pod Kasztanem ( wcześniej Oddział Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych ) rozpoczęło świętowanie srebrnego jubileuszu swego istnienia. Organizacja skupia malarzy, rzeźbiarzy i poetów.
Przed Pijalnią Główną na Deptaku do niedawna stała rzeźba głowy mężczyzny. To autoportret Wiesława Ciągły, artysty należącego do Stowarzyszenia Twórców Galeria „Pod Kasztanem. Krynickie Muzeum Nikifora 14 lutego (czwartek) o godz. 17. zaprasza na otwarcie wystawy zatytułowanej "Wiesław Ciągło. Autoportrety - portrety", która jest pierwszą indywidualną ekspozycją prac artysty na Sądecczyźnie.
Na wieczorze autorskim 1 lutego (piątek) w Krynicy - Zdroju gościła Maria Czubaszek, pisarka, satyryk, dziennikarka i felietonistka. Opowiadała o swoim życiu, twórczości i operacji plastycznej. Podczas spotkania była możliwość otrzymania autografu w jej książce „Każdy szczyt ma swój Czubaszek
Na spotkaniu (31 stycznia) Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego zgromadzili się miłośnicy tej artystycznej twórczości. Zdjęciem 2012 roku została wybrana "Jesienna Mozaika" Janusza Wańczyka.