Telewizyjny program „Droga do gwiazd” to kuźnia talentów. Zwycięzcy poszczególnych programów w 2001 r. a było ich 29 znaleźli się w jednym wspólnym albumie płytowym pt. ”Na drodze do gwiazd”.
Bogdan Pieczyrak w Pijalni Głównej śpiewał (28 października) pieśni religijne w hołdzie Bogu, w ten sposób dziękując za powrót do normalnego życia.
W każdy ostatni czwartek miesiąca w sali konferencyjnej MPGK spotkają się członkowie Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Podczas spotkań wybierane są najlepsze zdjęcia miesiąca i reportaże fotograficzne.
Grupa archeologów prowadzi badania na zamku w Muszynie, Pracami objęto jego południową część. Otwarto trzy wykopy archeologiczne, o powierzchni łącznej około 350 m kwadratowych.
Towarzystwo Promocji Talentów „Dla Sztuki” z Żywca oraz Szkoła Muzyczna w Krynicy - Zdroju zaprosili melomanów (i nie tylko) 24 października / poniedziałek / na „Koncert Jesienny” do Pijalni Głównej.
W Krynicy-Zdroju oddano do użytku (24 pażdziernika) Centrum Informacji Turystycznej. W ten sposób uzdrowisko wzbogaciło się o profesjonalny system obsługi turystów.
W Starym Domu Zdrojowym melomani (22 października) wysłuchali koncertu uczestników XXI Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych organizowanych przez Instytut Promocji i Upowszechniania Muzyki Silesia.
Od pięciu lat jesienią krynicki Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego organizuje Polsko - Słowacki Rajd Sąsiadów. Tegoroczną myślą przewodnią była integracja polskich i słowackich środowisk turystycznych. W imprezie wzięło udział 27 Polaków i 38 Słowaków
W Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego (20 października) gościł ks dr Dariusz Chwastek, pastor (proboszcz) parafii Ewangelicko - Augsburskiej Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu. W jego wykonaniu zgromadzeni mogli posłuchać pieśni kościelnych w nowej aranżacji.
Od 19 października (środa) w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego oglądać można wystawę malarstwa, rzeźby i fotografii. Zbiór zawiera prace sądeckich artystów, które ukazują uroki Doliny Popradu.
Jakub Żulczyk pisarz i dziennikarz (12 października) spotkał się na wieczorze autorskim z czytelnikami. Każda jego książka (jak mówi) - to romans z gatunkiem. Spotkanie w Centrum Kultury prowadził Łukasz Turek.
Jakub Żulczyk (ur. 1983 ) pisarz, autor powieści „Instytut”, „Zrób mi jakąś krzywdę” oraz „Radio Armageddon” spotka się z czytelnikami 12 października (środa) o godz. 18. w BWA Siedlisko przy ul. Piłsudskiego 19.
W Pijalni Głównej (8 października) odbyły się "Galicyjskie spotkania u wód", w których uczestniczyli przedstawiciele największych małopolskich i podkarpackich uzdrowisk - Rabki, Swoszowic, Szczawnicy, Wysowej, Iwonicza, Rymanowa.
W tym roku przypada 45. rocznica śmierci Jana Kiepury, wielkiego polskiego tenora, związanego z Krynicą. Cieszący się międzynarodową sławą śpiewak okresu międzywojennego, odnosił sukcesy na scenach teatrów świata, w salach koncertowych i na ekranie kinowym.
Krakowski oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich zaprosił miłośników poezji pod Górę Parkową. W tym roku organizatorzy rozpoczęli nowy cykl imprez zatytułowany „Krynica Poezji. Moja Mała Polska, który jest kontynuacją Krynickich Jesieni Literackich
Sztalugi pod Górą Parkową rozstawili malarze skupieni w Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Dzięki inicjatywie hotelu Galicya artyści najstarszej kolonii artystycznej, związanej z Kazimierzem nad Wisłą zaprezentowali swoją twórczość