Grażyna Brodzińska i jej goście - w hołdzie Bogusławowi Kaczyńskiemu.

Grażyna Brodzińska i jej goście  - w hołdzie Bogusławowi Kaczyńskiemu.
"Grażyna Brodzińska i jej Goście”. To spektakl na miarę Festiwalu im. Jana Kiepury z boską artystką w roli głównej! Koncert był hołdem dla Bogusława Kaczyńskiego, wieloletniego dyrektora festiwalu.

Wczorajsze ( 17 sierpnia) widowisko "Grażyna Brodzińska i jej Goście” było hołdem złożonym Bogusławowi Kaczyńskiemu, wieloletniemu dyrektorowi festiwalu. Artystka wystąpiła w 27 edycjach tego wydarzenia pod jego kierownictwem. Spektakl okazał się też wielkim sukcesem. Publiczność tłumnie wypełniła Pijalnię Główną.
    Na wstępie koncertu, na dużym ekranie za sceną, wyświetlono urywki wspomnieniowego filmu, na którym Bogusław Kaczyński zapowiada Grażynę Brodzińską. Mawiał o niej: - „Jej pojawienie się na scenie wywołuje dreszcz emocji, a potem burzę oklasków. Potrafi ona jak nikt inny wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba zniewala należnym gatunkowi patosem”.
    Do udziału w koncercie poświęconemu pamięci Bogusława Kaczyńskiego, pierwsza dama polskiej operetki zaprosiła – Andrzeja Lamperta, Marcina Jajkiewicza, Janusza Krucińskiego oraz Wiesława Prządkę (akordeon , bandoneon) i Orkiestrę Kameralnę Silesian Art Collective pod batutą Mateusza Walacha.
    Klasyczna operetka przeplatała się z innymi gatunkami muzycznymi. Obok czardasza z operetki „Dama z portretu”, publiczność usłyszała arie „Wielka sława to żart” i „Usta milczą, dusza śpiewa” oraz „Arię ze śmiechem”. Nie zabrakło latynoskich rytmów, „Besame Mucho” i „Aquarela de brasie”. Nie obyło się też bez hitów „Moon River”, i „Can You fell the love tonight”. Świetne głosy, profesjonalna orkiestra, a także przemyślany repertuar, fantastyczne aranżacje i scenografia. Nic więc dziwnego, że publiczność nagrodziła artystów brawami i owacjami na stojąco.
    Dzisiaj, 17 sierpnia wystawiona zostanie „ Wesoła wdówka”, operetka F. Lehara w inscenizacji Opery Śląskiej. Reżyseria Henryk Konwiński. Na scenie wystąpią m.in. Aleksandra Stokłosa, Kamil Zdebel, Adam Sobierajski, Leokadia Duży oraz Chór, Orkiestra i Balet Opery Śląskiej.
     Organizatorzy 50 Festiwalu im. Jana Kiepury: Urząd Miasta i Centrum Kultury w Krynicy – Zdroju. Patronat Honorowy Prezydenta RP.

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica